-
Q:
Voordeel van een Apple TV tegenover een mediaplayer
Goedenavond,
Ik vroeg mij iets af: wat is het voordeel van een apple tv tegenover een media player?
Zelf kijk ik veel dvd’s wat niet echt makkelijk mogelijk is op een apple tv. Daar moet je hem weer converteren wat zo een paar uur in beslag neemt.Bedankt voor de reacties
InactiefAnoniem17 maart 2011 om 23:51rensvw op 17 maart 2011Ik vroeg mij iets af: wat is het voordeel van een apple tv tegenover een media player?
Weinig. Als je niks in h.264 hebt wordt je totaal gestoord van al dat geconverteer.
Zolang alles via itunes moet, zal er bij mij nooit een appleTV komen. Video’s converteren & video’s opslaan in itunes vind ik niets. Liever een “video” harde schijf die ik mee kan nemen als ik dat zou willen. Daarnaast wil ik mijn back-ups ook niet vol hebben met video’s.
InactiefAnoniem18 maart 2011 om 08:38wverveer op 18 maart 2011is geen moeite…
Dat vind ik wél moeite. Ik wil een film nu kijken, niet morgen.
Het converteren van de films is inderdaad een flinke klus, maar heb je dat eenmaal gedaan, dan staan ze klaar in iTunes. Hier hebben we inmiddels zo’n 500 films in iTunes staan en het grootste deel in DVD kwaliteit. Dus inclusief AC3 geluid.
Door het huis staan 3 AppleTV’s dus we kunnen overal onze films bekijken.
Voor ons heeft de AppleTV dus duidelijk meerwaarde.iphonechilly op 18 maart 2011Heb je een voorbeeldje van een halve waarheid die hier gepost is KW?…
Dit bijvoorbeeld:
martijnG op 18 maart 2011…Daarnaast wil ik mijn back-ups ook niet vol hebben met video’s.
En dit:
unSOUND op 18 maart 2011Er gaat wat mij betreft nog steeds niks boven een Mac mini aan de TV…
En dit:
Zakske op 17 maart 2011…Als je niks in h.264 hebt wordt je totaal gestoord van al dat geconverteer.
Het is dat ik al een Apple TV heb maar anders had ik zeker deze aangeschaft, speelt (bijna alles af)
en nagenoeg dezelfde prijs……
Zakske op 18 maart 2011wverveer op 18 maart 2011is geen moeite…
Dat vind ik wél moeite. Ik wil een film nu kijken, niet morgen.
je kan na downloaden, toch gelijk de file in een converteer programma gooien…
of ga jij een uur voor het willen kijken, een film downloaden en dan gelijk kijken…
ik heb legio films die ik nog moet zien….
En om nou niet te lijken op een bevooroordeelde Apple-fanaat, nog even het volgende…
Ik ben in het bezit geweest van een Popcorn Hour A100 mediaplayer en later van een XTreamer.
Hoewel deze apparaatjes alles probleemloos doorsturen naar de TV, kreeg ik er toch geen lekker gevoel bij.
Sinds ik een Apple TV 2 heb, kijken we eigenlijk ook nauwelijks nog TV.
Alleen ‘Boer zoekt vrouw’ werd nog geheel live gekeken.
Maar dat is afgelopen, zoals niemand ontgaan mag zijn.Verder is het films, series, Uitzending gemist, etc.
Allemaal via de Apple TV.Behalve dat van die backups zijn dat toch niet zozeer halve waarheden, meer persoonlijke voorkeur?
Ik kan me best voorstellen dat het als vervelend wordt ervaren het meeste materiaal te moeten converteren. Persoonlijk zou ik er niet zo heel veel problemen mee hebben.
Kun je met een MacMini dan wel alles draaien wat je download? (mkv’s e.d.?). En hoe zit het met losse ondertiteling bestandjes? Mediacentre (Xbmc? Plex?) er op en gaan?
macpeto76 op 18 maart 2011Het is dat ik al een Apple TV heb maar anders had ik zeker deze aangeschaft, speelt (bijna alles af) … LG dingetje …
Kom dan een échte mediaplayer, zoals de XTreamer.
Die kost minder en staat mijlenver boven dit LG-gedrochtje.iphonechilly op 18 maart 2011Behalve dat van die backups zijn dat toch niet zozeer halve waarheden, meer persoonlijke voorkeur?….
Daarom geef ik ook aan dat het ‘halve’ waarheden zijn.
InactiefAnoniem18 maart 2011 om 09:28wverveer op 18 maart 2011of ga jij een uur voor het willen kijken, een film downloaden en dan gelijk kijken…
Ja, vaak wel. Ik ben een nogal impulsieve filmkijker. De meeste films bewaar ik ook niet, dus op dat geconverteer zit ik niet te wachten.
Dat geconverteer is ook helemaal niet nodig, als je dat niet wilt.
Evenmin het bijzetten van ondertitels.Gewoon alles wat je Mac normaal afspeelt (avi, divx, mkv, etc.) rechtstreeks doorsturen naar je Apple TV als je een iPod touch, iPhone of iPad hebt.
Dat is dus één van de duidelijke voordelen van de Apple TV.
De fantastische samenwerking met je iDevices én je Mac.(Voorbeeldje via ZumoCast (gratis!) op de iPad.
unSOUND op 18 maart 2011Dat ik de voorkeur geef aan een mini is geen halve waarheid hoor, dat is een volledige waarheid.
De voordelen van een Apple TV t.o.v. een mediaplayer (als die er zijn)…
En het antwoord is: een Mac mini.
Dat is dus inderdaad een halve waarheid.
Wan het is niet HET antwoord.
Het is jouw voorkeur. Maar de mini heeft ook duidelijk nadelen.– Apple TV = 119 euro, Mac mini = 699 euro
– Apple TV = energiezuinig, Mac mini = wel wat minder
– Apple TV = altijd volledig geruisloos, Mac mini = redelijk stil
– Apple TV = AirPlay, Mac mini = alleen met matige beta-software
– Apple TV = iOS firmware, Mac mini = gewoon een extra computer (zowel voor- als nadeel)Een Mac mini is overkill als je al een Mac hebt staan.
Een Mac mini is leuk als je nog geen Mac hebt, of als je niet wilt dat je andere Mac altijd aan staat (in plaats daarvan heb je je Mac mini altijd aan staan).
Een Mac mini is leuk als je zo min mogelijk andere devices van Apple hebt.
Een Apple TV excelleert juist als je het complete gamma Apple-rommel in huis hebt en daar gretig gebruik van maakt.
Maar voor die bijna 600 euro die een Mac mini meer kost, zou ik het wel weten.
Daar koop je een Apple TV + extra iPad + een iPod touch voor Remote-bediening vanuit de keuken voor.rensvw op 18 maart 2011Is het ook mogelijk nederlandse uitzending gemist er op te kijken?
Helemaal.
Op twee manieren:
– Rechtstreeks vanaf de website (beta.uitzendinggemist.nl) op je iPad, iPod touch of iPhone*
– Rechtstreeks vanaf je Mac, als je de filmpjes in activiteitenweergave in Safari even bewaard*
KarelWillem op 18 maart 2011unSOUND op 18 maart 2011Dat ik de voorkeur geef aan een mini is geen halve waarheid hoor, dat is een volledige waarheid.
De voordelen van een Apple TV t.o.v. een mediaplayer (als die er zijn)…
En het antwoord is: een Mac mini.
Dat is dus inderdaad een halve waarheid.
Want het is niet HET antwoord.Dat het mijn voorkeur is, is nog steeds de volledige waarheid. Het is alleen geen antwoord op de vraag.
InactiefAnoniem18 maart 2011 om 12:00Ik snap ook niet goed waarom KarelWillem zo loopt te pushen. Apple TV biedt mij gewoon te weinig flexibiliteit, punt uit.
Zakske op 18 maart 2011Ik snap ook niet goed waarom KarelWillem zo loopt te pushen. Apple TV biedt mij gewoon te weinig flexibiliteit, punt uit.
Ik loop niet te pushen.
Ik geef antwoord op de vraag welke voordelen de Apple TV biedt tegenover een mediaplayer.
Als jij geen Apple TV wilt, dan koop je er geen.
Overigens is elk nadeel waarmee jij je hakken in het zand zet, niet bestaand met de Apple TV.
En ik heb voor alles de oplossing al aangedragen.–
Dan zal ik nog één belangrijk nadeel noemen om de boel een beetje recht te trekken:Als je veel DVD’s kijkt (ik neem aan dat er van die zilveren schijfjes worden bedoeld), heb je NIETS aan een Apple TV.
(Dat noemt de topic-starter als zijn praktijkvoorbeeld.)
Voor DVD’s is er iets heel moois op de markt.
Kost bijna niets en werkt altijd en overal, zonder tussenkomst van Mac of PC; een DVD-speler.
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.