-
Q:
In 16:9 of 4:3 opgenomen?
Weet iemand aan de hand van de camera waarmee (twee maanden geleden) videomateriaal is opgenomen, in welk formaat dat is geweest? Het gaat om een Sony-camera, de PD-170.
Graag wil ik weten of het om 16:9 gaat of om 4:3. Dit ivm capture settings in FCP. (kan het de persoon in kwestie nu niet vragen).
Groet,
BillyWat voor materiaal het is kun je, zoals BenDover al zei, zien als je de tape(s) in de recorder/camera stopt. Maar waarom zou je het van tevoren willen weten? Het kost je 2 seconden om de settings aan te passen. Bovendien: het maakt niet uit. Als je per ongeluk 4:3 DV opneemt, dan is het slechts een kwestie van het zetten van een vinkje bij ‘Anamorphic’ in de browser window om er 16:9 DV van te maken. Of andersom om van 16:9 weer 4:3 te maken. Zolang de framerate en audiosettings maar goed staan. Het is geen adobe premiere, waar je bij de start van je project je keuze moet maken en daar vervolgens het hele project aan vast zit.
”_Billy_”Het gaat om een Sony-camera, de PD-170.
If all else fails, read the manual…
”Anillusion”Wat voor materiaal het is kun je, zoals BenDover al zei, zien als je de tape(s) in de recorder/camera stopt. Maar waarom zou je het van tevoren willen weten? Het kost je 2 seconden om de settings aan te passen. Bovendien: het maakt niet uit. Als je per ongeluk 4:3 DV opneemt, dan is het slechts een kwestie van het zetten van een vinkje bij ‘Anamorphic’ in de browser window om er 16:9 DV van te maken. Of andersom om van 16:9 weer 4:3 te maken. Zolang de framerate en audiosettings maar goed staan.
Heb het gemerkt inderdaad: als de framerate en de audiosettings maar goed staan. Dank!
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.