-
Q:
FontExplorerX ziet alles dubbel!
FontExplorerX begint weer eens vreemd te doen helaas. Van elke font familie die ik heb staan de lettertypes er dubbel in.
Dus 2x italic, 2x bold enz enz enz. Het vervelende is dat als ik een font wil activeren dat ie dan zegt er een error is omdat ie niet 2x hetzelfde font kan activeren….Wie weet waar dit aan kan liggen en wat de oplossing kan zijn….. Hopelijk niet weer heel m’n font library opnieuw opbouwen….
Bedankt voor jullie hulp alvast!
[URL=http://img291.imageshack.us/my.php?image=afbeelding5iu6.png]
[/URL][URL=http://g.imageshack.us/thpix.php]
[/URL]
”Blieper”Misschien op de Conflict button links klikken en dan onderin kiezen voor ‘Resolve Duplicates’
dat heb ik net gedaan. Lullige is dat hij zowel de duplicates als het origineel verwijderd omdat ze naar het zelfde bestand linken in de finder dus nu zijn vrijwel al m’n fonts verhuisd naar de prullenbak…..
ja hoe zeg je dat dan?
er staan bestanden in de finder en fontexplorer x laat ze zien in de library. dat bedoel ik.
Probleem is alleen dat bijvoorbeeld Univers er als bestand maar 1x is in de finder. Maar hij staat 2 x bij fontexplorerx. dus als ik de kopie verwijder dan wordt het goede bestand weggegooid en wordt het andere font in fontexplorerx rood omdat ie het bestand niet meer kan vinden.. snap je?
IK denk dat jij een optie aan hebt staan dat Fontexplorer de font moet copieren naar een eigen Font Library van Explorer en dat hij ze daarom 2x ziet.
Kijk eens bij Voorkeuren -> Advanced
Staat daar Manage font files aangevinkt en dan Copy, dan zou ik die maar eens als eerste uitzetten.Je moet gewoon een eigen Font map bijhouden en dan daar naar verwijzen en vandaaruit importeren.
ik zie nu wanneer het mis gaat!
Als ik n schone library heb en er fonts in importeer dan gaat alles goed. Ook met die copy functie dus.
maar zodra ik een font activeer en font explorer afsluit gaat het mis. De eerst volgende keer dat ik fontexplorer weer opstart staat het gactiveerde font er namelijk 2 x in. het probleem ligt dus denk ik bij de activatie. Maar hoe is dat nu weer op te lossen?Zou het nut hebben om fontexplorer er helemaal af te knikkeren en alle opnieuw in te stellen en te importeren?? Dus eigenlijk een soort van clean install? dat wordt wel erg veel werk dus zou het wel als laatste oplossing willen doen….
Ik weet alleen dat ik na de installatie niet de standaard instellingen heb gebruikt en dat ik gewoon mijn eigen fontmap op de HD wil gebruiken. Kijk eens bij je voorkeuren en neem ze een voor een door, ik neem aan dat daar wel iets bij zit van hetgeen dat er bij jouw gebeurd…
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.