-
Q:
Flash vraagje
Hey,
Toen ik daarjuist op dit forum (http://forum.macosx.nl/viewtopic.php?t=83207) wat aan het rondklikken was, kwam ik op de site http://www.hipheid.nl terecht. ‘k Vind dit een heel leuke site en ik vraag me af hoe je in Flash (veronderstel ik) zo’n “tekstkadertjes” kan maken. Ik bedoel niet per sé zo’n invulkadertje, gewoon een tekstkadertje.
Bedankt,
Macs!
PS: Deze site stond onder een berichtje van “Chilli Dude”, misschien kan die mij helpen?
Dat is niet helemaal wat ik bedoelde.
Wanneer je bijvoorbeeld van home naar portfolio gaat, veranderen de kadertjes waar de tekst in staat. Ik vraag me gewoon af hoe je dat doet… Als je klikt op portfolio krijg je andere kadertjes dan wanneer je klikt op home of about, zonder dat de achtergrond verandert. Die kadertjes zijn dus, hoe zal ik het zeggen, “onafhankelijk” van de achtergrond… Dit kan je toch niet verkrijgen door gewoon enkele keyframes te maken met tekst…Je maakt 2 movieclips.
Movieclip 1 bevat de achtergrond
Movieclip 2 bevat keyframes met op iedere keyframe de aparte content en een stop(); actie.Door actionscript op je knoppen te zetten én Movieclip 2 een instance name mee te geven kan jij zo onafhankelijk naar een bepaalde keyframe gaan.
Et voila: http://users.pandora.be/rabbit_design/Flash/FLA/frameJumping/
Have fun.Actionscript beheer kan beter.
Met name ‘frame scripting’, dan staat al de AS code op 1 frame.
Nu staat de code op het object zelf, met name; een knop.
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.