-
Q:
FCP X op externe schijf plaatsen
Ik wil FCP X op een externe HDD plaatsen , maar krijg de melding dat ik FCP X in de map “Programma’s ” moet plaatsen , zo staat het toch nog op de interne HDD ? Het programma voor het uitpakken / installeren staat wel op de externe HDD .
Klopt dit zo of moet ik het anders aanpakken ?
ramrod op 15 januari 2012Wil FCP X met alle bestanden en beeldmatriaal op een externe schijf zetten , deze via FW800 aansluiten , dit ivm stabiliteit en snelheid van het background renderen , dit ervaar ik soms als traag .
Ik weet het niet helemaal zeker maar de snelheid van het renderen wordt (mede?) bepaald door de processor en grafische kaart dus die snelheid verhoog je niet door wat jij wilt doen.
Render-snelheid wordt zeer zeker door processor en videokaart (en snelheid van de HDD) bepaald.
Als je al het videomateriaal op de FW800 hebt staan, dan draait FCP al veel soepeler en stabieler, verder videomateriaal naar ProRes of Proxy ProRes via ‘transcode to optimized media’ omzetten. Dan zal alles soepeler lopen tijdens je montage. Veel meer kan je niet doen om het sneller of soepeler te laten lopen.
Is je Mac dan nog te traag (voor jou gevoel) dan zal je misschien toch naar een nieuwe Mac moeten gaan.
HD video bewerken/renderen is een zware belasting voor computers, vergeet dat niet.
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.