-
Q:InactiefAnoniem10 juli 2006 om 00:56
audio interface,, hoe werkt het???
Ik wil misschien een audio interface aanschaffen zodat ik meerdere sporen op mijn Macbook pro kan aansluiten
nu weet ik dat je er dan dus als het ware een paar extra invoerpoorten bijzet maar dat is dus alleenn voor invoer maar kan het het ook voor uitvoer zodat je verschillende sporen via verschillende uitgangen op je interface laat lopen ????
is er misschien een andere mogelijkheid om verschillende sporen aan te sluiten op je mac ???want met 1 invoer kan ik niet zoveel???
Bij Voorbaat Dank!!!
AxelVr
Ja die meng/mixpaneeltjes bestaan wel, check Feedback even
Als je al je geluidsbronnen op een simpel mixertje aansluit en de mixer weer aan de Mac hangt, dan komt alles op één (stereo)spoor terecht. Dit is de goedkoopste en snelste methode om meerdere geluidsbronnen/instrumenten tegelijk op te nemen.
Maar……
– je krijgt dus één stereospoor en heb je dus (achteraf) geen controle meer over de verschillende instrumenten/geluidsbronnen.
– de geluidskwaliteit is redelijk, maar ook niet meer dan dat : je gebruikt immers de standaard interne geluidskaart van de Mac.Dus……
Kan je beter een externe audio-interface kopen met meerdere inputs en outputs (2, 4, 8, etc…afhankelijk van wat je zelf nodig hebt).
Kijk eens bij M-Audio : goed spul voor een redelijke prijs.
http://m-audio.com/index.php?do=products.list&ID=mobileinterfacesWil je echte topkwaliteit, kijk dan bij Motu :
http://www.motu.com/products/motuaudio/In Nederland kan je al dit spul krijgen bij bijvoorbeeld, zoals al gezegd, Feedback.
En let goed op wat de inputs en outputs zijn van de verschillende apparaten, sommige hebben gecombineerde inputs (xlr en jack) en dan zeggen ze bijvoorbeeld 4 inputs maar dan zijn het er 2.. De meeste betaalbare m-audio interfaces hebben 2 simultane inputs en 4 tot 8 outputs.. De spullen van Motu zijn het best, hebben geen latency enzo, maar is erg duur
Ultralite van Motu is een goede start denk ik zo. Bovendien standalone te gebruiken
Kun je met Motu trouwens protools draaien? M-audio wel…overigens een nadeel aan bij m-audio dat je moet kiezen of je veel in of juist veel uit wil en dat hebben die motu’s dus niet!
Ik ben enorm blij met men ultralite :D… Wat een prachtding seg, maar het is idd wel ff in de buidel tasten.
Ik had vroeger een M-audio firewire solo en daar was ik zeker ook tevreden mee maar het was me iets te klein.
Zorg er gewoon voor dat het een FW versie is, dat gaat je een hoop ellende besparen.
Ik heb bij Global Twist Music in de studio gezeten… daar hebben ze een MOTU 828mkII.
Echt een ideale kaart, ALS je veel hoogwaardige inputs nodig hebt, zoals daar het geval was (waar alle synths direct de computer in gestuurd worden).Ik werk zelf met de M-Audio Firewire 1814, omdat ik (nog) alleen met softsynths werk. Ik ben er erg tevreden over, zeker omdat ik ook meerdere sporen tegelijktijdig op wil kunnen nemen.
Het is aan jouw wat je budget is en waar je (al) tevreden mee bent.
InactiefAnoniem11 juli 2006 om 10:56ik wil niet echt over de 200€ heen gaan ,
kan iemand mij dan vertellen wat ik dan kan nemen??het is voor het opnemen van kerkdiensten er moeten wel dingen zoals synthesizer, gitaar etc. op aangesloten kunnen worden
Bij Voorbaat Dank!!!
InactiefAnoniem11 juli 2006 om 14:50het liefste heb ik gewoon 6,5 jack uittgangen en ingangen of tulp maar die kan IK nergens vinden iemand anders wel??
InactiefAnoniem11 juli 2006 om 23:55nu duidelijk???
opnieuw:
”AxelVr”het liefste heb ik gewoon 6,5 jack uittgangen en ingangen of tulp maar die kan IK nergens vinden iemand anders wel??
Aha, bij mij beter bekend als 1/4″ (inch) : zo ziet je het (internationaal) ook altijd aangegeven.
Maar goed, dan begrijp ik nog niet het probleem, want bijna alle interfaces werken met 1/4″ (6,5 mm) in- en outputs, dus precies wat jij zoekt. En als je geluk hebt zitten er ook nog tulpjes op.
Ik praat hier dan wel over (semi-) prof spul, he….
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.