-
Q:
300GB kwijt op mijn HDD
Hallo,
Ik gebruik een iMac (21,3″ model 2011) met OSX Snow Leopard.
Als ik in mijn Schijfhulpprogramma kijk geeft hij het volgende aan:Capaciteit: 499,63 GB
Beschikbaar: 69,86 GB
Gebruikt: 180,32 GB(499-180=319)
Ik weet dat je OS ook ruimte in beslag neemt, maar toch geen 319 GB?
Kan iemand mij vertellen waar dit aan ligt en hoe dit op te lossen is?
Alvast bedankt!
@jeah: het is een desktop computer en desktop computers maken geen reservekopieën op de HDD. robben: het lijst me slim om te kijken bij over deze mac (apple symbool -> over deze mac -> meer info -> opslag).
@irobben Mis je ook daadwerkelijk bestanden?
Ergens ben ik geneigd om hetzelfde te denken als Jeah, maar volgens superapple klopt dit dus niet. Toch de vraag, staat je timemachine aan? Zo ja, hoe staat deze ingesteld? Zijn er andere apparaten die wellicht back-ups wegschrijven op je iMac?
Ia al genoemd, maar OmniDiskSweeper laat het zien.
Even disk permissions repair uitvoeren, ik heb dit ook eens gehad na een mislukte partitie voor bootcamp. Als dit het niet weghaalt, opstarten met option ingedrukt, kiezen voor de recovery schijf en een disk repair uitvoeren, dan zal het weer goed moeten zijn.
Waarom begint iedereen hier over Time Machine backups? Deze staan dan toch ook gewoon geregistreerd als gebruikt, en dus onder het kopje “Gebruikt: 180,32 GB”? Lijkt mij dus duidelijk een gevalletje van een verkeerde indexering als gevolg van een mislukte handeling (partitionering bijv.)
EDIT: Sorry, ik zie nu pas dat je snow leopard gebruikt, volgens mij heeft die geen recovery disk. Als disk repair niet werkt met schijfhulpprogramma, is de enige manier om je schijf te repareren om de iMac via de installatiecd op te starten en het dan te doen.
@KiDo daar heb je gelijk in, ivm TM backups. Weet niet waarom dat zo in mijn hoofd opkwam….
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.