-
Q:
300% CPU Kernel Task
Beste allemaal,
Mijn vader heeft vandaag een nieuwe MacbookPro 2,8Ghz gekocht. En ik merkte dat hij gelijk al heel traag was. Na het checken van activiteiten weergave blijkt dat Kernel Task 300% CPU gebruikt. Vrij bijzonder, hoe kan dit hoger zijn dan 100%? Maar belangrijker nog: Hoe komt het en hoe komen we er vanaf? Ik dacht eerst dat het misschien spotlight was die aan het indexeren was maar dit is niet het geval. En hij staat nu al een tijdje aan maar laat geen verandering zien. Ik hoop dat jullie kunnen helpen
Groetjes, Bob
Het kan hoger zijn dan 100% wanneer je processor meerdere kernen heeft. Een 4 core processor kan dus een CPU activiteit laten zien van 400%.
Je hebt al kunnen achterhalen dat de CPU 300% is. Kun je dan ook niet zien wat die activiteit veroorzaakt?
Welke software is er al op de MBP geïnstalleerd?Het blazen valt eigenlijk wel mee. Nog niet merkbaar veel geluid gehoord. Maar na de update maakte hij een lange lage toon, soort van toooeee, en nu is er een Apple logo te zien met een voortgangsbalk eronder. Volgens mij is dat allemaal niet erg goed nieuws. Maar ik kijk even wat er gebeurd als hij klaar is met opstarten.
Nee, dit is bij de eerste keer gebruik niet normaal. Hooguit wanneer je zware software installeert die zoveel activiteit nodig heeft (denk aan video bewerking, 3D modellen, een zeer grafisch spel). Is zulke software niet actief (bijv. direct nadat je de Mac opnieuw hebt opgestart), mag de processor niet zomaar dit soort waardes laten zien.
Yellowcab op 02 januari 2012Volgens mij is dat allemaal niet erg goed nieuws.
Niet onderbreken! Dat is een firmware update en dat hoort zo te gaan. Als het goed is was daar ook een melding over te lezen…..
Nou ik ga hem morgen terugbrengen. Hij blijft op die 300% CPU zitten en dat lijkt me gewoon niet normaal. Bedankt voor jullie snelle reacties en alle hulp. Ik ben jullie ontzettend dankbaar. Jammer dat het zo moet lopen. Maar ik weet zeker dat het gewoon domme pech is. Morgen krijgen we neem ik aan een nieuwe en dan zal t allemaal gewoon goed gaan. Fijne avond iedereen!
Groetjes,
Bob
Ja dat hoop ik ook. Het lijkt mij vrij duidelijk dat het een productie fout is wanneer een MBP eigenlijk tijdens de installatie al bijzonder traag is en vervolgens vanaf het eerste moment een CPU gebruik van 300% vertoont. Maar mochten ze het willen onderzoeken dan vind ik dat ook prima. Als er maar een oplossing komt dan ben ik al tevreden. Ga zeker mijn best doen! Bedankt!
Kernel Task:
– Indexeren spotlight e.a.
Als je net een nieuwe mac hebt kan dit een erg hoge cpu geven.Zie je rechts bovenin een zwarte punt in je vergoot glas?
Zoja klik erop en je zult zien dat hij bezig is met indexeren voor spotlight.
Dit kan een tijd duren. Laat de mac 1 – 1.5 uur aanstaan. Dan moet het indexeren wel klaar zijnOok al maak je een nieuw account aan, indexeren zal plaatsvinden dus een hoge cpu.
Je mac hoeft maar een keer zoveel te indexeren, daarna zul je er niets meer van merken.Het indexeren is nodig voor spotlight maar ook voor andere systeem gerelateerde functies.
Yellowcab op 02 januari 2012Ik dacht eerst dat het misschien spotlight was die aan het indexeren was maar dit is niet het geval.
Ik heb wel eens last gehad van een ander systeem achtergrondproces dat het een en ander sterk vertraagde. Switchen tussen programma’s en de Finder duurde een eeuwigheid. Een safe-boot was de oplossing. Natuurlijk mag dit niet zo snel als hier het geval is gebeuren op een nieuwe Mac, maar wie zegt dat een bug pas na een jaar van zich laat horen?
Bij Lion is het “normaal” dat de machine de eerste uren flink kan blazen… Is al vaker gemeld ( onder andere door mij ) en zou na een X aantal uur over moeten gaan.
Zie ook: http://www.onemorething.nl/community/topic/batterij-loopt-leeg-en-warmteontwikkeling#post-2258539
unSOUND op 02 januari 2012Bij Lion is het “normaal” dat de machine de eerste uren flink kan blazen… Is al vaker gemeld ( onder andere door mij ) en zou na een X aantal uur over moeten gaan.
Blijkbaar maakt het (soms) geen verschil in dit geval of het een nieuwe MBP is of niet….. Ik heb het zelf niet meegemaakt op die manier, vandaar mijn reactie zoals die gegeven is.
stavos op 02 januari 2012Het kan hoger zijn dan 100% wanneer je processor meerdere kernen heeft. Een 4 core processor kan dus een CPU activiteit laten zien van 400%.
Je hebt al kunnen achterhalen dat de CPU 300% is. Kun je dan ook niet zien wat die activiteit veroorzaakt?
De 2.8 GHz MacBook Pro heeft een dual core i7.
Dus geen quad core, hoe kan hij dan 300% laten zien als er maar 2 cores in zitten?Je Mac ziet je CPU als een Quad-Core processor, omdat het Hyper-threading heeft. Info
Dat klopt, want ik heb een Quad Core i7 en draai via BOINCManager projecten als: [email protected] en [email protected] en in mijn account verschijnt mijn Mac als een computer met 8 ‘processors’.
Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.