Smartphonemarkt: Samsung diep in de min, Apple loopt in

9 reacties

Zowel Apple als Samsung hebben hun kwartaalcijfers bekendgemaakt en markt­onderzoeker IDC heeft de wereldwijde verkoop van smartphones in kaart gebracht. In het derde kwartaal blijft Samsung marktleider, maar Apple loopt in.

Ondanks het debacle rond de Galaxy Note 7 verkocht Samsung wereldwijd de meeste smartphones. De verkoop liep vergeleken met vorig jaar wel hard terug. IDC noteert een afname van maar liefst 13,5 procent.

Amper groei

Wereldwijd lijkt de smartphonemarkt amper meer te groeien. In het derde kwartaal van 2015 werden 359,3 miljoen smartphones verkocht en een jaar later is dit met slechts één procent gestegen naar 362,9 miljoen. Apple en Samsung verkochten beiden minder toestellen, terwijl fabrikanten van goedkope toestellen vooral door opkomende economieën een plus noteren. Het Chinese OPPO groeit het hardst, waarschijnlijk in zijn thuismarkt.

Merk3Q20163Q2015MarktaandeelGroei/afname
Samsung72,583,820%-13,5%
Apple45,548,012,5%-5,3%
Huawei33,627,37.6%+23%
OPPO25,311,43.2%+121,6%
Vivo21,210,52.9%+103%
Anderen164,8178,249,6%-7.5%
Totaal362,9359,3100%+1%

Verkoopaantallen in miljoenen

Door de aankomende feestdagen kunnen de cijfers het volgende kwartaal aanzienlijk anders zijn. Apple zei onlangs dat het niet genoeg iPhone 7-modellen kan maken om aan de vraag te voldoen. Samsung heeft na het terugroepen van de exploderende Note 7 geen nieuw topmodel op de markt en waarschijnlijk langer nodig om het verlies goed te maken.

Reacties

9 reacties
  • Profielfoto
    bartvdv

    Ik weet niet waar jij Apple ziet inlopen !?

  • Profielfoto
    RoyB

    Niet zo gek dat Samsung boven aan staat want ze verkopen namelijk ook nog die low-end telefoons die iedereen koopt . Terwijl Apple zich met de iPhone het high end gebied zit .

    Ik raad mensen nog liever een verouderde iPhone dan zo’n nieuwe goedkope Samsung met dat bagger Android met zo’n Samsung vastloop skin erover

  • Profielfoto
    SonofWoz

    bartvdv
    Ik weet niet waar jij Apple ziet inlopen !?

    Op Samsung. Samsung -13,5, Apple -5,3, is dus 8,2 ingelopen. Standaard rekenkunde, lijkt me toch.

  • Profielfoto
    ozzie X

    De Note 7 en ook de iPhone 7 zitten nog nauwelijks in deze cijfers verwerkt. Lopende kwartaal wordt pas interessant om te zien.

  • Profielfoto
    bartvdv

    @SonofWoz: ik zie alleen maar achteruitgang, van 48 naar 45. Flauw om er eentje uit te kiezen uit een heel lijstje. Zo kan je alle lijstjes wel in je voordeel gaan gebruiken.

  • Profielfoto
    ozzie X

    Als Samsung harder terugloopt dan Apple, wordt het gat tussen beide kleiner (ten voordele van Apple). Dus in die zin is Apple een beetje ingelopen inderdaad.

  • Profielfoto
    Spinozo

    Apple verliest 6% marktaandeel alleen al tov de kleine groep Anderen!!! Verlies Apple Marktaandeel 135% tov Oppo! Vivo laat stijging van meer dan 126% zien tov Apple. Ook Huawei verkoopt 40% meer toestellen dan Apple!!

  • Profielfoto
    WillemZ

    100 – 12,5 = …

    87,5% android???

  • Profielfoto
    xaddict

    Ik heb niets tegen Android (buiten dat het niets voor mij is dan) maar ik begrijp echt niet waarom mensen Samsung blijven kopen.
    Ik hoop dat dat met de Pixel gaat veranderen.

    En voor de low-budget gebruikers zijn er nog altijd tweedehands iPhones en Android telefoons (van bijvoorbeeld LG, die hartstikke goede Android telefoons maken).