Ik heb een maand geleden cubase sx op mijn mac geinstallerd en daarna verwijderd.Vorige week installeer ik de vst adapter van fxpansion en hij begint ook alle plugins van steinberg te converteren hoe komt dat
Die staan blijkbaar toch nog ergens.
@bvds
Ja dat helemaal geweldig, maar Mac OS X zit dus blijkbaar zo in elkaar dat je die kennis niet nodig hebt omdat het systeem die problemen simpel weg niet kent.
Al die problemen zijn in meer of mindere maten allemaal te verhelpen, maar zoals ik al zei is het niet de fout van de gebruiker dat deze zich in de eerste instantie voordoen. Hoeveel kennis je ook hebt, het valt niet te voorkomen dat het register vervuilt raakt en het systeem vertraagt.
Over je programmaatje: FF een Spotlight zoekactie uitvoeren. Kun je ze zo weggooien, simpel genoeg. Over het missen van kennis gesproken!
Verschil is trouwens dat die zooi op Mac OS X geen vertragingen veroorzaakt. Op Windows helaas wel.
Ik ga u gelijk geven.Zelfs als mijn pc op de helft draait is hij nog veel sneller nu misschien niet meer met intel maar dat is gewoon windows technologie .
Het lijkt mij apekool. Veel huis-, tuin- en keuken gebruikers kijken naar de prijs en het aanbod van illegaal verkrijgbare programmatuur, of wat ze van de baas legaal mogen gebruiken en zolang Windows applicaties niet direct werken onder MacOSX zullen er weinig switchers zijn OMDAT Apple nu Intel aan boord heeft en bootcamp aanbiedt.
De gemiddelde huis, tuin- en keuken gebruiker snapt geen bal van bootcamp en weet niet eens dat er iets anders is dan Windows.
Zakelijke markt = fictie. Bijna alle zakelijke applicaties worden voor de Windows markt gemaakt en draaien niet onder Mac OSX. Bedrijven gaan geen dure hardware aanschaffen om vervolgens er windows op te installeren (extra licentiekosten) en twee OS omgevingen gaan supporten.
Die analist heeft kennelijk zelf een mandje Apple aandelen gekocht en hoopt via dit soort prietpraat de koers tijdelijk omhoog te krijgen zodat hij ze op korte termijn kan verkopen.
Het erge is dat we er nog aandacht aan besteden ook...
Help mij dan maar ik heb "vst plugings" ingetikt
manueel gezocht in de map bibliotheek audio plugins en dan vst
Jij zult wel de oplossing voor mij vinden
Als je een computer gebruikt voor zaken is het kostenplaatje zeker zo belangrijk. Looks zijn dan ondergeschikt. Nog immer is het zo dat voor hetzelfde geld meer Windows kan worden aangeschaft dan Mac. Ook is dan de aangeschafte Windows flexibeler om eventuele hardware (b.v. videokaart) relatief goedkoop te vervangen. Als je dat bij een Mac wil doen dan zal je een Mac moeten kopen welke al in aanschaf het dubbele is van de Windows.
Waarom overstappen op een dure Mac om hetzelfde te draaien als op de Windows? Natuurlijk blijft een Mac cooler om te zien en ook het operating systeem is veel mooier, maar het moet wel betaalbaar blijven.
@ yali, twee jaar geleden hebben we bij ons op de studio uitgebreid onderzoek gedaan naar de prijsverschillen tussen nieuwe Windowssystemen en vervanging van 5 G4's voor G5's (PowerMac desktop DP). Machines worden zwaar (foto-)grafisch belast en goed kleurmanagement was belangrijk. Op het hele plaatje kwam Windows in de aanschaf ('vergelijkbare' kwaliteit hardware) 15 % goedkoper uit.
Het administratieve deel van ons bedrijf werkt op Windows. Zowel voor de Mac-systemen als de Windows-systemen hebben we onderhoudscontracten met gerelateerde IT-bedrijven afgesloten. Rarara... voor het Mac deel zijn we op jaarbasis echt aanmerkelijk minder geld kwijt. Zodanig zelfs dat de hogere aanschafprijs van de Macs totaal in het niet vallen. Per saldo is de Mac dus goedkoper.
@FreedMac
Ik ben kleine zelfstandige, voor mij is het prijsverschil toch echt te groot. Mijn accounted komt echt niet op een prijsverschil van maar 15%. Dan had ik het echt wel geweten!
@Neowave
Beetje laat antwoord van mij maar met 20% marktaandeel bedoel ik natuurlijk ook de Dell's die uitgerust worden met osX. Zoiets hoeft helemaal geen probleem te zijn als Dell zich houd aan de hardware voorwaarden van Apple en Intel, zou perfect moeten lukken nu dat Apple zelf veel standaard materiaal gebruikt. Nu ja, het lukt Apple om 12 miljoen ipods te maken in een kwartaal dus waarom zou dat niet lukken bij computers, ik denk dat ze er klaar voor zijn.
Kan Apple het zich trouwens veroorloven om osX te verbieden op PC's als ze zelf XP promoten op Mac? Dat is moreel niet meer verdedigbaar en het brengt meer op dan je denkt, MS krijgt 80 dollar per XP-machine en dat op zich is al meer dan wat Apple verdiend op een Mac Mini. Met Vista wil MS dat bedrag trouwens sterk optrekken tenzij ze bang geworden zijn van osX op PC.
Ik denk dat je het niet helemaal begrijpt:
Windows op een Mac = Meer verkoop voor Apple = Meer winst
Mac OS X op een Dell = Minder verkoop voor Apple = Minder winst
Anders dan Microsoft verdient Apple vrijwel niets aan Mac OS X licenties zelf (€129,- en Windows Vista Ultimate gaat naar verwachting €450 kosten). Het is de hardware verkoop van Macs (op #1) en iPods (op #2) die de winst definieren. Als je een Dell kunt kopen voor €600,- inclusief monitor, toetsenbord en muis die Mac OS X draait kijkt "niemand" meer om naar de vrij prijzige Mac mini. Zo simpel is het.
Zolang Apple niet zelf Windows op Macs gaat verkopen en geen support biedt is het prima vol te houden. Daar komt bij dat Windows van zichzelf al op iedere Intel-based computer draait en intern gezien is een Mac niets afwijkends meer. Apple zou dan beveiligingen moeten aanbrengen die het onmogelijk zouden maken Windows te installeren wat op z'n zachtst uitgedrukt vreemd zou zijn. Mac OS aan de andere kant is altijd al (op een korte periode na) hardware gebonden geweest.
Kortom, voor Apple is het totaal niet aantrekkelijk om 3rd party fabrikanten ook Mac OS X te laten verkopen omdat ze er zelf qua winstmarges niets mee opschieten. Mac OS X zal misschien meer gebruikt worden maar het is naïef om te denken dat het hardware bedrijf zo idealistisch is dat het ze alleen daar om gaat.
En hoe vaak lees je wel niet over dat Apple de release van een nieuw product moet uitstellen i.v.m. levering problemen?
@Apollo
Ik weet het maar verveelde me. Vond het wel mooi dat na al zijn gezeur over kennis bvds niet eens wist hoe ie een zoekactie moest uitvoeren om een plugin van Mac OS X te verwijderen.
Neowave : "Ik denk dat je het niet helemaal begrijpt:
Windows op een Mac = Meer verkoop voor Apple = Meer winst
Mac OS X op een Dell = Minder verkoop voor Apple = Minder winst"
MS krijgt 80 dollar per PC licentie, dat is bijna evenveel wat Apple verdiend op een mini maar dan x10 met een kans op veel meer als ze het goed aanpakken. De tijd van voorzichtig de eigen markt beschermen en de diehard mac gebruikers systematisch uit te zuigen is voorbij. Steve wil de volledige thuis-PC heroveren en dan moet je risico's durven nemen. Het zal alles of niets zijn in deze rechtstreekse aanval op Microsoft.
@ yali: ligt er ook aan welke Apple's met welke peren vergeleken worden, hoe en waarvoor jij je computers gebruikt, hoeveel systemen je hebt staan en hoeveel onderhoud je nodig hebt natuurlijk.
Naast de genoemde voordelen werken zeker de fotografen bij ons véél systematischer, prettiger en dus efficiënter met een Mac dan met Windows. Ook dat levert aanwijsbaar meer op dan de pure hardwareinkoopprijs van een systeem zou vermoeden.
Pech voor jou, mazzel voor mijn collega's en mezelf natuurlijk
@Bonte
Ja nogmaals: Microsoft verdiend zoveel aan Windows, Apple niet aan Mac OS X. Windows XP Professional kost bijna 2x zoveel als Mac OS X 10.4 Tiger, Windows Vista Ultimate gaat €450 kosten. Dus die vergelijking gaat niet op. Microsoft heeft al jaren z'n hele verkoop strategie gebaseerd op software en Apple op hardware.
Apple kan echt niet van de een op andere dag de retail prijzen van hun eigen systeem verdriedubbelen. Dat pikt niemand.
Ik zie niet hoe Apple Mac OS X kan vrijgeven EN hun eigen hardware nog denkt te verkopen. De iMac is een prachtige machine maar voor €1900 heb ik een PC in huis die vele malen krachtiger is.
Apple speelt al lang niet meer mee op de computermarkt met zo'n klein marktaandeel moeten ze wel met gadgets als de ipod op de markt komen om te overleven.Door een mac mac te kopen weet ik ook wat de oorzaak is, nogmaals 5 jaar zijn ze minstens achter en dan dat gezever beter voor foto's dat ze dan eens een mac uitbrengen met een fatsoenlijke videokaart want iedere mac heeft een low budget kaart.