Dit is een topic in Community » Forum » Algemeen » Winkels & Providers

"schaderapport" bij Ivizi... schande?

Jean.M op 16 juli 2011 #

De vader van mijn vriendin heeft haar witte iPhone 4 een week geleden per ongeluk laten vallen, dit kon opgegeven worden aan de verzekering. Hiervoor moesten wij eerst een schaderapport opvragen zodat de verzekering kon beslissen of ze de reparatie betalen of het contract afkopen zodat ze een nieuwe telefoon kan kopen.

Gisteren langs geweest bij Ivizi, schaderapport aangevraagd, kost €45. Vanmiddag "schaderapport" teruggekregen. En wat blijkt?

Er staat letterlijk:


De schade betreft: iPhone 4 gebroken glasplaat + onderliggend beeldscherm

Er worden door IVIZI geen fysieke reparaties uitgevoerd aan iPhones. Vandaar dat de nieuwprijs van een vervangend toestel gehanteerd wordt op het schaderapport.

.... Waarom betaal ik €45 voor een "schaderapport" als ze me vervolgens vertellen dat de gegeven prijs de nieuwprijs is van een iPhone 4? Wat heeft de verzekering hieraan? Ik heb dus €45 betaald voor nogal standaard informatie (gebroken glas, dit hadden we ook al gezien) en de prijs van een nieuwe iPhone erbij vermeld.

Iemand dit ooit al meegemaakt? Lijkt me niet echt waar ik voor betaald heb?

Jord

Jord op 16 juli 2011 #

Ik vind die €45 ook wat aan de hoge kant, maar je hebt nu toch het "officiele" schaderapport waar je verzekering om vroeg? Zij kunnen nu aan de slag om te kijken wat ze kunnen uitkeren en die €45 kan je dan ook gewoon bij hen declareren...

Moriarty

Moriarty op 16 juli 2011 #

Het maken van een expertise kost wat tijd, ze moeten je toestel registreren in hun CRM systeem en het een en ander voor je uitzoeken.

Zoals Jord al aangaf kun je deze kosten declareren bij je verzekering, ik zie het probleem niet zo.

tjetta op 16 juli 2011 #

Er staat 'gebroken glasplaat en onderliggend beeldscherm', dat is wat anders dan alleen de gebroken glasplaat die jij gezien hebt. En inderdaad, als je weet wat mensen per uur kosten en alle minuten bij elkaar optelt die ze aan je besteed hebben (product aannemen, registreren, bekijken, rapport tikken, jou dat ding weer terug geven, misschien ook nog tijd besteden aan jou in de winkel als je die 45 euro moet betalen etc...) dan wordt zo'n papiertje voor een APR toch een stuk duurder om te produceren.

En je verzekering betaalt die kosten gewoon terug hoor

Jean.M op 16 juli 2011 #

Ik denk dat mijn punt niet echt is overgekomen.

Het gaat mij om het volgende:

1) Ze zeggen dat ze de telefoon opsturen om een schadeformulier op te stellen met de geschatte kosten voor de reparatie
2) Dit "schadeformulier" is binnen 12 uur klaar, dat is al vrij vreemd, maar niet ongewoon
3) Op dit formulier staat alleen dat het scherm + LCD defect is, en dat is iets dat ik wel zelf had kunnen uitvinden en ook zelf heb uitgevonden, dit omdat scherm + LCD vastgelijmd zitten bij de iPhone 4 en deze niet los te krijgen zijn, dus logisch dat ze beide moeten vervangen, ookal deed het scherm het nog prima.
4) Vervolgens betaal ik €45 voor een formulier waar op staat dat ze geen prijsopgaaf geven, omdat ze geen iPhones repareren, en alleen de nieuwprijs van een nieuw toestel kunnen geven.

Daar gaat het mij om, die €45 is zeker niet duur voor onderzoekskosten, maar wel als er vervolgens geen prijsopgaaf gegeven word, wat wel aangegeven was.

Het zal allemaal vast geen probleem zijn, de verzekering zal het wel accepteren en anders ga ik ergens anders een tweede offerte opvragen, maar toch is het een vreemde gang van zaken.

sjonnie

sjonnie op 17 juli 2011 #

Waarom een schade-expertise uitvoeren als de uitkomst in 100% van de gevallen een nieuwe iPhone is?
LoL
Dat hadden ze meteen, zonder onderzoek, kunnen zeggen.
Jij weet nu nog steeds niet wat het kost om het te laten repareren.
Dus vind ik dat ze jou 45 euro uit de zak hebben geklopt.

Jean.M op 17 juli 2011 #

@sjonnie, dat is precies mijn punt. En daarbij is het dan nog maar eens de vraag of de verzekering dit zogenaamd "schaderapport" accepteert, en mij misschien naar een andere reparateur stuurt voor een nieuw schaderapport.

Sylvester

Sylvester op 17 juli 2011 #

Jean.M - op 16 juli 2011
Gisteren langs geweest bij Ivizi, schaderapport aangevraagd, kost €45. Vanmiddag "schaderapport" teruggekregen.

Ik snap het toch niet zo goed. Je hebt toch zelf een schaderapport aangevraagd.
Je hebt een schaderapport gekregen.
Een schaderapport kost altijd geld, en dat zullen ze ook wel gezegd hebben.
De prijs van de eventuele herstelling staat er ook : de nieuwprijs dus.

Wat is dan het probleem?

Soulshaker

Soulshaker op 17 juli 2011 #

wat dan misschien weer 45 euro kost

Stirf

Stirf op 17 juli 2011 #


Jean.M
En daarbij is het dan nog maar eens de vraag of de verzekering dit zogenaamd "schaderapport" accepteert, en mij misschien naar een andere reparateur stuurt voor een nieuw schaderapport.


Dus de verkeerde volgorde gehanteerd.

Jean.M op 17 juli 2011 #

@Sylvester

De prijs van herstelling is uiteraard niet hetzelfde als de nieuwprijs, als de verzekering gevraagd had om de nieuwprijs van het toestel had ik dit ook wel zonder schaderapport kunnen opzoeken.

De verzekering vraagt om de herstelkosten, en dat deze bij IVIZI gelijk zijn aan de nieuwprijs van de iPhone 4 wil natuurlijk niet zeggen dat dit overal zo is. Als ze dit vertellen vóórdat ik een schaderapport (dus geen offerte voor een nieuwe telefoon) had aangevraagd dan was ik uiteraard vertrokken zonder iets te betalen.

Maar de gang van zaken is:

1) ik: vragen om schaderapport en hoe dit in zijn werk gaat
2) medewerker: "we sturen op (1 tot soms wel 4 weken), daarna rapport met reparatiekosten"
3) ik: okee, doe dit dan maar, enig idee wat defect scherm zou kosten?
4) medewerker: ongeveer 200 euro schat ik, maar dat kan oplopen als er interne schade is door de val
4) medewerker: kosten moeten wel vooraf betaald worden, dan nemen wij gelijk de iPhone in
5) daarna heb ik betaald en de dag erna is het schaderapport al binnen, zonder reparatiekosten maar met een nieuwprijs "omdat ze iPhones niet repareren"

Dit had van te voren toch wel gemeld kunnen worden?

Ik ben zelf de telefoon niet gaan ophalen, dit is mijn vriendin gaan doen, en ze heeft de brief daar niet eerst doorgenomen en heeft wel getekend voor het formulier, dus er valt vast weinig aan te doen, maar laat dit een waarschuwing zijn voor toekomstige bezoekers bij IVIZI.

Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.

Inloggen

Over dit topic

Gestart op 16 juli 2011 door Jean.M

Laatste reactie door Jean.M

Reageer op dit topic