Programmeertaal POS Checkout
virusbeatbox op 19 juli 2011 #
Beste mensen,
is er iemand die weet in welke taal het Point Of Sales programma Checkoutis geschreven?
Zitten leuke features in waardoor ik wel geïnteresseerd ben de taal wat te leren.
Alvast bedankt
mtooster op 19 juli 2011 #
Dat zal wel Objective-C & Cocoa zijn. De programmeertaal en frameworks ontwikkeld door Apple.
Maar features worden niet bepaald door een programmeertaal natuurlijk!
In theorie zou je eenzelfde programma met Html-Javascript kunnen schrijven... (m.u.v. kaartlezers e.d.)
virusbeatbox op 19 juli 2011 #
Ah ok bedankt.
Ik dacht dat het iets gelijkaardigs zou zijn zoals java. Daar heb je ook allerhande componenten (labels, tekstvakken,...) die gebruikt worden om de GUI op te bouwen.
virusbeatbox op 19 juli 2011 #
Sorry zal mijn uitleg verkeerd gedaan hebben.
Met features bedoelde ik de componenten van de GUI. Ik heb de trial gedownload van Checkout en daar zijn bepaalde features (componenten van de GUI) die mij aanspreken. De programmeertaal biedt qua design meer mogelijkheden dan Java.
Al bij al, toch bedankt voor de naam van de programmeertalen
Willemien op 19 juli 2011 #
Citaat van de website van de makers:
In 2007, the Apple Developer Connection interviewed us about how we used PyObjC to create Checkout.
Dit is 4 jaar geleden, misschien is het inmiddels herschreven in een andere taal. De GUI is waarschijnlijk met Cocoa gemaakt.
Welke features in Checkout vind je zo leuk? Misschien zitten die niet Cocoa en zijn ze zelfgemaakt.
Voor de duidelijkheid: Objective-C is een taal, Cocoa is een set frameworks (a.h.w. voorgeprogrammeerde sets onderdelen, o.a. GUI). Vroeger kon Cocoa ook met Java worden gebruikt, nu zijn Ruby, Python en AppleScript mogelijk.
virusbeatbox op 20 juli 2011 #
Willemien,
Ik vind de uitschuifbare panelen in het venster "Customer Inspector" wel iets hebben. Daarnaast is de 'band' bovenaan het scherm, met de iconen en dergelijke wel tof gedaan. Aangezien ik hoofdzakelijk in java programmeer, zou het wel leuk zijn zo iets in een java programma te steken.
Nu ik weet dat het in Objective-C en Cocoa is geschreven, zal ik overwegen om deze programmeertaal eens wat dieper te bekijken.
arri op 20 juli 2011 #
java is gewoon nog steeds ook een optie.
bepaalde onderdelen van de checkout interface zijn
trouwens geïmplementeerd mbv WebViews.
gewoon html, css en javascript dus..
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
Inloggen
Over dit topic
Gestart op 19 juli 2011 door virusbeatbox
Laatste reactie door arri
Reageer op dit topic