Opleiding CMD op de HHS valt tegen wat te doen ??
mac-addict op 22 oktober 2009 #
Beste mensen ik wil graag wat info weten waar ik nu even niet aan kan komen omdat het informatie punt waar ik die info vandaan kan halen dicht is (Haagse hoge school). Het zit namelijk zo, ik doe de opleiding CMD ik zit in het 2e leerjaar, eigenlijk het 1e leerjaar maar omdat ik al meerdere grafische mbo opleidingen heb behaald mocht ik gelijk doorstromen in het 2e jaar. De afkorting CMD staat voor Communication Multimedia Design, mijn interesses gaan uit naar het werken met mac's en alle adobe software ( vormgeven / scripten van websites en editen van video's etc). Ik dacht dat ik met deze opleiding wel een goeie keuze had gemaakt. Het blijkt dus nu (na 2 maand) dat dat niet zo is. De opleiding bevalt mij niet + de school is een beetje ongeregeld en de opdrachten zijn echt zo saai dat ik bijna in slaap val tijdens de lessen. Kwaliteit van de lessen vind ik ook niet echt geweldig vergeleken met de lessen die ik had op de school GLR. Er zit gewoon geen actie in, en op de meeste pc's (als die het dan doen) staan er niet eens adobe pakketen op. Tot nu toe heb ik nog niks van design geleerd en ik verwacht ook niet dat ik dat nog ga leren op deze school. Ik wil mij dus uitschrijven en vervolgens inschrijven op de Willem de koning academie om daar de opleiding Advertising te gaan volgen. Dit wil ik gaan doen omdat ik goeie verhalen heb gehoord over de leeromgeving en leer sfeer op de school. Mijn vraag aan jullie is, hebben jullie ervaring of weten jullie iets van het vervroegt beëindigen van een HBO opleiding? • Wat voor gevolgen heeft dat met de betaling van de opleiding (ik betaal in termijnen). Hier mee bedoel ik: moet ik als nog heel de opleiding betalen of alleen het laatste termijn ? • Heeft het nut om mij nu uit te schrijven of adviseren jullie mij om gewoon door te blijven gaan en mijn Propedeuse te halen ? ( zo ja ? wat heb ik aan die propedeuse in mijn nieuwe opleiding die ik dan volgend jaar ga doen na dat ik mijn propedeuse heb behaald? ) • Weten jullie misschien grafische hbo opleidingen die wel gericht zijn op wat ik wil waar bij ik in februari kan instromen inplaats van september 2010? Ik weet het nog niet zeker, maar de bedoeling is dat ik vanaf volgende maand een jaartje ga werken en vervolgens open dagen ga bezoeken van verschillende scholen. Met de hoop dat ik een goeie school vind waar ik wordt aangenomen. Ik weet dat ik niet bij het goeie informatiepunt ben maar toch wilde ik vragen naar jullie mening en advies. Alvast bedankt!
Demon Hunter op 22 oktober 2009 #
Ik doe dezelfde opleiding maar dan aan de HAN in Arnhem en zit nu op stage waar ik alleen maar werk met Macs, CS4 en Final Cut Studio 3. Ik heb mij gespecialiseerd in Motion Graphic Design, is dit bij jou school niet te doen met semesters/stage/afstuderen? Bij mij moet je voor een eigen laptop zorgen, dat mag ook gewoon een Mac zijn, aardig wat studenten hebben nu een Mac, ik heb geen problemen ondervonden met uitwisseling van bestanden of in gezamelijke projecten met Windowsgebruikers. Je kan ook je eigen semesters samenstellen zo heb ik Game gedaan(voor 3D stuff en storyboards), CRIA(webdesign semester, gedaan voor algemene design kennis) en CICA(film semester, gedaan voor verdieping in film/motion graphic).
mac-addict op 22 oktober 2009 #
ik heb vrijstelling voor de stage periode... Bij mij bij opleiding CMD hebben wij denk ik niet eens computers die dat soort programma's aankunnen. Die heb ik niet gezien in iedergeval....
roger767 op 22 oktober 2009 #
Wat wil je eigenlijk worden. Web ontwerper? Video-editor? Heb je niet HBO nodig. Of wil je gewoon een HBO diploma?
mac-addict op 22 oktober 2009 #
Ik wil een HBO diploma ik woon nog thuis en mijn moeder gaat het niet toelaten dat ik thuis alleen maar tutorials zit te maken. En zelf wil ik gewoon een hbo diploma hebben.
Nietzman op 22 oktober 2009 #
Ik zou ook zeker een kunstacademie op gaan zoeken. Waar ik werk hebben we ook net een CMD stagiair zitten, en die gast kan ook gewoon helemaal niets. Als je daadwerkelijk iets wil kunnen moet je het toch ergens anders zoeken. Succes met switchen. :/.
rebbx op 22 oktober 2009 #
beste remly
De opleiding cmd is zeer brede opleiding, ook per hogeschool is het verschillend. Ik zelf heb deze opleiding in leeuwarden gedaan (nhl). Hier kon je eigenlijk je studie verloop zelf bepalen. Op deze opleiding heb ik dit volop kunnen ontdekken. Heb er dus ook geen moment spijt van gehad.
Deze opleiding werkt met minors, waaronder bv een digitaal thema zender mjuks (mjuks.nl, helaas werd deze minor gestart tijdens mijn afstuderen). Daarnaast heeft deze opleiding voldoende materiaal om films, tv animaties te maken. WIl je bezig gaan met webdesign, Marketing, enz zijn daar ook minors voor. Je bepaald dus zelf. De minors duren(in mijn tijd
) 3 a 4 maanden, zo ben je volop bezig met wat je op dat moment wil doen.
Wat wel belangrijk is met dit soort brede/vrije studies is zelf discipline. De docenten zitten zeker niet achter je broek aan, daarnaast doe je alles in een team, een zwakke schakel erin is dan erg lastig maar ook weer leerzaam.
Kortom misschien leuk om eens te gaan kijken, pak gewoon ff de trein naar leeuwarden en laat je daar voorlichten.
IBgroep, maak je daar maar niet zo druk om, je heb 4 jaar studie financiering, doe je er langer over kun je of nog 3 jaar bij lenen(let op lenen kost geld
) of je maakt alleen gebruik van een ov kaart. Wanneer je binnen 10 jaar een hbo opleiding afrond is er weinig aan de hand. Stop je idd voor 21 feb dan hoef je je huidige prestatie beurst niet terug te betalen.
Wil je meer specialiseren dan is idd de kunst academie een betere optie. Maar dan specialiseer je ook daadwerkelijk op 1 gebied.
succes met je keuze
Demon Hunter op 23 oktober 2009 #
Tja tis wel een nogal vrij en brede opleiding ja, daar moet je idd wel mee weten om te gaan. Aan de ene kant is het handig dat je een heel brede opleiding hebt, aan de andere kant is een kunstacademie ook fijn omdat je je dan echt ergens in specialiseert. Beide opleidingen hebben natuurlijk ook weer nadelen. Bij CMD dat het te breed kan zijn, bij een kunstacademie juist dat je je weer te specialiseert. Tot 3/4 geleden wist ik ook niet echt wat ik met CMD aan moest, nu heb motion graphics ontdekt en heb er keihard gewerkt om mij hier in te specialiseren. Nu doe ik zeer geavanceerde zaken met After Effects, ben ik bezig met 3D gecombineerd met AE er daarnaast kan ik ook goed uit de voeten met Photoshop en weet ik de basis van Flash en Illustrator. Sinds mijn stage werk ik ook dagelijks met Final Cut, Soundtrack Pro, DVD Studio Pro en Compressor. HTML enzo heb ik nooit wat mee gedaan omdat mij dat niet interesseert. Nu heb ik een bepaald specialisme en daarbij is het fijn dat ik tijdens mijn opleiding zo veel verschillende dingen heb gedaan waardoor ik een brede basis hebt. Het ligt denk ik niet zozeer aan de opleiding, maar meer aan jou school.
arri op 23 oktober 2009 #
ok, ik zal ook iets structureels bijdragen: mijn ervaring, zowel van het zelf studeren, als het doceren (hbo), heeft me geleerd dat je het voor het grootste deel gewoon zelf moet doen, vooral wat betreft de meer praktische kennis en vaardigheden. ga er niet vanuit dat het je allemaal wordt aangedragen (zoals op mbo?) technologische ontwikkelingen gaan snel, en docenten hebben meestal te veel aan hun hoofd om op dat gebied helemaal up-to-date te blijven. bovendien is dat ook niet waar een hbo studie zich op richt. van een hbo student mag verwacht worden dat hij/zij kundig genoeg is om zich de kunstjes en de techniek zelf eigen te maken. het is de verantwoordelijkheid van de docent om te zorgen dat een student zich ook voldoende inhoudelijke/theoretiosche ontwikkelt, zodat deze zichzelf uiteindelijk zelfstandig kan handhaven in allerlei projecten en organisaties, en zijn/haar vak verstaat. (hmm... klinkt beetje als een strenge meester) los daarvan; ik zou ook zeker eens gaan kijken bij verschillende kunstacademies. ook/zeker op een kunst-academie geldt wat ik hierboven noem, maar je hebt er wellicht meer de mogelijkheid om jezelf 'artistiek/creatief' te ontwikkelen dan op 'gangbare' hbo-studie.
shushishu op 23 oktober 2009 #
En dan is de vraag of advertising de juiste opleiding is die je zoekt, vraag je zelf ook af...heb je eigenlijk wel iets met reclame? Gezien je interesse is interaction design niet iets voor jou? Of toch bij CMD blijven maar overweegt een andere school?
mac-addict op 24 oktober 2009 #
Ik heb meer iets met het bezig zijn met mac's en adobe software en finalcut studio, dat is wat ik echt leuk vind en ik denk dat advertising of interactiondesign daar dichts bij in de buurt komt qua opleiding (die betaalbaar zijn). Want ik heb wel een aantal cursussen gezien op de website van sae bijv. waar alles wordt gegeven wat ik leuk vind maar dat is onbetaalbaar voor mij. Maar cmd op een andere school volgen? Ik denk dat ik dan beter wat anders kan gaan kiezen, want anders ga ik een jaar wachten tot ik weer eindelijk mag beginnen en uiteindelijk valt het daarna weer tegen dan weet ik ook niet meer wat ik moet doen. Ik denk dat ik toch maar voor iets anders ga !
sanius op 27 oktober 2009 #
Ik vind het raar om je opleidingskeuze te bepalen op je software... Het gaat erom wat je maakt en niet met welk programma je het maakt. Begrijp me niet verkeerd, de combo Adobe+Apple is briljant, maar je moet een drang hebben om dingen te willen creëren. En dit is met name als je naar de kunstacademie gaat. En wat betreft de saaiheid van je vakken, het is maar net wat je er zelf van maakt. Als jij de opdracht krijgt 'maak een poster' dan kun je die in 5 minuten in elkaar hebben gezet, of je interpreteert de opdracht heel anders en bent vervolgens met passie bezig om een nieuw soort poster te bedenken die met behulp van de nieuwste technieken het stoerste is wat de mensheid heeft gezien. Je moet bij dit soort opleidingen je 'eigen feestje bouwen'. Daarnaast weet je zelf ook nog niet goed wat je wilt, dus lijkt me je huidige opleiding het beste. En via minors kun je je gaan verdiepen en specialiseren of juist kijken wat er nog meer is..
mac-addict op 27 oktober 2009 #
ik weet wel wat ik wil in de grafische branche, ik heb namelijk al 7 jaar 2 opleidingen op het Grafisch lyceum gevolgd. Dus ik weet dat ik zelf er wat van moet maken, maar ik heb mijn besluit al genomen bedankt voor je reactie! :D
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
Inloggen
Over dit topic
Gestart op 22 oktober 2009 door mac-addict
Laatste reactie door mac-addict
Reageer op dit topic