migreer outlook email naar apple mail en vice versa
dvdooren op 29 november 2009 #
Hallo,
Ik heb her en der al gezocht naar oplossingen om je email van outlook over te zetten naar apple mail. Uiteindelijk zijn er allerlei oplossingen die allemaal sub-optimaal zijn, software programma's die hele pst of ost bestanden omzetten e.d. Met name als je mailbestanden groot zijn zoals bij mij is het traag en fout-gevoelig: ong. 12 gigabyte aan maildata. Ik bewaar nu eenmaal graag dingen
Toch lijkt mij het het handigst wanneer ik dit gewoon via imap of exchange kan doen. Nu kan ik natuurlijk een gmail account nemen maar dan moet ik alles met een relatief trage upload verbinding erop zetten. Kan dat niet lokaal?
Dus wat zou ik willen:
- ik richt op mij eigen laptop een imapserver in. Op een andere computer binnen het thuisnetwerk zou ook kunnen. Ik heb geen idee hoe dit overigens te doen
- ik creer een account. Deze account voeg ik toe op de PC waar de mail in Outlook staat
- ik gooi al de te migreren mappen naar de lokale imapserver, lekker snel want ik draai lokaal
- vervolgens voeg ik die 'account' van de lokale imapserver toe aan apple mail.
- voila: ik trek alle mail high speed binnen omdat ik lekker lokaal draai.
Mijn vraag: is dit mogelijk en is dit makkelijk in te richten? Zo ja hoe (event. verwijzing naar software/uitleg)?
Bedankt alvast.
Daan
Pieterr op 29 november 2009 #
Heb je het pad via Thunderbird al overwogen? http://kb.mozillazine.org/Import_from_Outlook_Express http://kb.mozillazine.org/Import_.pst_files
Angelzilla op 30 november 2009 #
Ik heb voor mezelf Emailchemy gebruikt om e-mails terug te zetten naar mijn Mac. Hetzelfde wilde ik doen met de Outlook mail van een vriend, die overstapte naar een Macbook. Ik weet niet meer precies hoe we het hebben gedaan, maar uiteindelijk hebben we met "Importeur Postbussen" onder "Archief" in Mail simpelweg zijn Outlook e-mail postbussen rechtstreeks in Mail geïmporteerd. Iets met mbox-bestanden. Het was echt een fluitje van een cent. Ik heb voor mezelf Emailchemy voor niets aangeschaft.... Met Emailchemy kon je wel eenvoudig een imapserver e.d. opzetten, dat wel.
dvdooren op 30 november 2009 #
@ Angelzilla: dat lijkt me vrij sterk. Apple mail kan niet overweg met postbussen uit outlook. Om de simpele reden dat outlook geen mbox bestanden heeft of ernaar exporteert. Wellicht zat de mail al in entourage? @ pieterr: dank voor de tip, maar dat noem ik dus inderdaad omslachtig. Geloof me ik heb alles geprobeerd. En sommige oplossingen (Outlook2mac bijv.) werken ook redelijk. Maar.. nooit allebei de kanten op en nooit echt snel. Dus vandaar mijn lokale-imap-server-idee. Kan dit zoals ik het hierboven beschrijf?
Angelzilla op 30 november 2009 #
Ik heb geen idee hoe we het gedaan hebben, maar zonder overdrijven, het was echt supersimpel. Het was zeker geen Entourage, dat weet ik wel. Sorry! Aan mij heb je weinig, denk ik. Succes.
iMous op 30 november 2009 #
Je moet een manier verzinnen om .pst naar .mbox te converteren. Ik denk niet dat het nut heeft op een imap-server op te zetten. Wil je dan oude e-mails opnieuw versturen naar de mailserver? Of wil je oude mails in een bestaande postbus integreren? Ik vraag me af of dat werkt. :S
Pieterr op 25 mei 2010 #
Maar even in dit topic parkeren:
Microsoft brengt opensource-tools voor Outlook-pst's uit.
http://www.microsoft.com/presspass/press/2010/may10/05-24PSTToolsPR.mspx
http://pstviewtool.codeplex.com/
http://pstsdk.codeplex.com/
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff385210.aspx
Martijn van Tol op 15 januari 2012 #
Outlook -> Apple Mail (iCloud-account -> @me.com)
Als verse overstapper van Win -> Mac zat ik met de uitdaging om mijn hele Outlook-archief over te krijgen van mijn Windows-machine naar mijn nieuwe MacBook Pro. Dat leek eenvoudig, gewoon even een PST importeren in Outlook voor de Mac en dat was ook niet heel moeilijk...
Probleem was echter dat ik graag iCloud (ook de mail-functionaliteit, dus zo'n mailadres van @me.com) wil gaan gebruiken en Microsoft vertikt het om een goede connector te bouwen. Dan maar gekozen voor Apple Mail en op zoek naar een juiste manier om die ellendige PST te kunnen importeren.
Ik zal jullie alle ellende besparen (met mappen die deels wel en deels niet worden meegenomen in conversies met Thunderbird en Eudora en weet ik het al niet) maar uiteindelijk is mijn conclusie dat er maar een methode is die werkt en die is als volgt:
1. Maak een iCloud-mailadres aan (...@me.com).
2. Voeg op je Windows-machine in Outlook om via een IMAP-account toegang om toegang te krijgen tot je iCloud-mailbox. De instellingen hiervoor zijn:
- pop: p01-imap.mail.me.com
- smtp: p01-smtp.mail.me.com
- gebruikersnaam inclusief @me.com
- poortnummers: IMAP=993 (kies daarna voor SSL) en SMTP=587 (kies hier niet voor SSL maar Automatisch!)
- zet het vinkje aan met ' Voor de server voor uitgaande e-mail (SMTP) is verificatie vereist'
Nu heb je in Outlook in de mappenlijst dus 2 hoofdmappen staan:
- een met je huidige mail (van je mailadres @ziggo.nl of @xs4all.nl bijvoorbeeld).
- een met je nieuwe iCloud-mail
3. Het volgende is even vervelend handwerk, maar je moet de mappenstructuur die je in je huidige mailaccount hebt handmatig namaken in je iCloud-account (gewoon: nieuwe map maken - identieke naam gebruiken als je oorspronkelijke map).
4. Vervolgens selecteer je in je oorspronkelijk map met CTRL-A alle mailberichten en die sleur-en-pleur je in de nieuw aangemaakte map in je iCloud-account.
LET OP!!! NIET VERPLAATSEN, WANT DAN WORDEN NIET ALLE BERICHTEN MEEGENOMEN, OF ZE ZIJN NIET LEESBAAR! Gewoon ouderwets kopiëren dus.
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
Inloggen
Over dit topic
Gestart op 29 november 2009 door dvdooren
Laatste reactie door Martijn van Tol
Reageer op dit topic