Lion loopt constant vast
Corjen op 23 augustus 2011 #
Hoi iedereen,
Ik heb sinds kort een Macbook Pro Early 2008 2.5 Ghz, 4GB Geheugen. Ik heb hierop een clean install van Lion gedaan, maar af en toe loopt het hele OS compleet vast(Draaiend parasolletje, etc.) Soms komt ie er nog uit, vaak moet ik een harde reset doen.
Mijn macbook moet Lion toch prima kunnen draaien? Temperatuur is prima.
Wie heeft er ideeën?
Corjen op 23 augustus 2011 #
Ter toevoeging:
Ik heb inmiddels al 2 keer opnieuw geïnstalleerd, zowel een clean install als een upgrade vanuit SL.
Afroman op 23 augustus 2011 #
Wanneer loopt die vast dan? Anders moet je proberen de schrijfpermissies te herstellen. Of checken of die nog goed is.
Corjen op 23 augustus 2011 #
@Afroman Bedankt voor je snelle reactie.
Eigenlijk vrij willekeurig. Ik heb weinig open staan, en er is eigenlijk ook vrij weinig disk-activiteit. Het gebeurde net toen ik een mailtje aan het typen was en er één download openstond.
koen op 23 augustus 2011 #
Heb je misschien problemen met je netwerkverbinding? Misschien dat dat die download dwarszit.
Corjen op 23 augustus 2011 #
Heb je misschien problemen met je netwerkverbinding? Misschien dat dat die download dwarszit.
Nee, het is me al overkomen bij 2 verschillende netwerken. Het gekke is dat temperatuur, geheugen, CPU, etc. allemaal prima is. Alleen al dit bericht ging gepaard met 4 haperingen van ongeveer 10 seconden.
Munchlax op 23 augustus 2011 #
Ik zou eerst in Safe Mode kijken. Als die dan crasht, dan ligt het aan het Systeem of iets dat bij Mac OS X zit.
koen op 23 augustus 2011 #
Maak eens een nieuwe gebruikersaccount aan en kijk of het dan ook gebeurt. Zo ja, dan heb je misschien wat corrupte files in je user folder.
Corjen op 23 augustus 2011 #
Bedankt voor de reacties!
Bij een schone installatie lijkt me dit heel vreemd inderdaad. Zelf m'n oude witte MacBook is zo nog sneller.
Heb nu een schone install van SL gedaan, en van daaruit naar Lion, ben benieuwd wat dat doet.
Hansi2124 op 23 augustus 2011 #
De vraag is: wat voor software heb je op je Mac en is dit up to date?
Verder: wat heb je tot nog toe gedaan om het euvel te achterhalen?
Lopen je programma's echt vast (dus dat je het alleen met Forceer stop moet stoppen), of vertraagt het alleen maar met de strandbal?
k-the-ripper op 23 augustus 2011 #
Wen er maar aan![]()
Toen Lion uitkwam gelijk op mijn MacBook Pro (2009 model) gezet, tot aan de dag van vandaag nog nooit iets vreemds meegemaakt, en deze MacBook wordt echt niet netjes gebruikt wat 'software en hacks' proberen betreft.
Na 2 weken was ik overtuigd en een upgrade naar mijn iMac 24" (en deze heeft alleen maar netjes Apps uit de app store en paar programma's die lion compatible moeten zijn-Ik noem m wel eens de meest eerlijke Mac van Nederland
), nou mooi 3 tot 4x per dag complete freeze zelfs capslock lampje op toetsenbord reageert niet meer.Geen peil op te trekken wanneer de volgende freeze zich voordoet.Gewoon naar het scherm turen is al voldoende om ineens vreemde blokken en schitteringen tevoorschijn te toveren.
Lion lijkt gewoon voor sommige modellen hardware nog helemaal niet af of getest in mijn ogen.
Beetje voetstuk wat ze daar hadden in Cuppertino zijn ze voor mij heel hard van af gevallen.
Corjen op 24 augustus 2011 #
Hansi2124 1 uur geleden #
De vraag is: wat voor software heb je op je Mac en is dit up to date?
Verder: wat heb je tot nog toe gedaan om het euvel te achterhalen?
Lopen je programma's echt vast (dus dat je het alleen met Forceer stop moet stoppen), of vertraagt het alleen maar met de strandbal?
Ik heb inmiddels een clean install gedaan vanaf SL, geupgrade naar 10.6.8, en vervolgens upgrade naar Lion.
Ik heb al permissies hersteld en een clean install van alleen Lion geprobeerd.
Beide, het ene moment zijn bepaalde programma's vertraagd(zelfs relatief lichte als iCal, adresboek, etc) het volgende moment kan het systeem compleet bevriezen.
Erg vreemd allemaal, helemaal omdat ik logischerwijs ten opzichte van mijn oude macbook een flinke snelheidswinst had verwacht.
Advertentie
Over dit topic
Gestart op 23 augustus 2011 door Corjen
Laatste reactie door wouter57