Krijg VLC-plugin niet werkend onder Firefox
digilb op 22 februari 2012 #
Onder Snow Leopard (liefst ook Lion) moet ik in Firefox de VLC-plugin werkend zien te krijgen (doet er nu niet even toe waarom het Firefox moet zijn)
Wat ik heb gedaan:
- Firefox 10.0.2 is geinstalleerd (maar mijn probleem doet zich ook voor bij eerdere versies van Firefox). Via Appeltje-i aangegeven dat Firefox in 32-bits modus moet starten.
- VLC-plugin 1.0.5 en 0.8.6h geinstalleerd (gedownload vanaf http://download.videolan.org/pub/videolan/vlc/ ). Het is me niet duidelijk waarom er geen recentere versies van de VLC-plugin zijn, want de 1.0.5 is van januari 2010
Als ik in Firefox de video wil starten waar het mij om gaat (staat op ons Extranet, dus ik kan hier geen URL van geven) dan krijg ik de foutmelding "Er zijn extra plug-ins vereist om alle media op deze pagina weer te geven." Klik ik op de knop "Ontbrekende plug-ins installeren..." dan krijg ik de melding "Er zijn geen geschikte plug-ins gevonden. Onbekende plug-in (application/x-vlc-plugin)".
Als ik met Firefox naar about:plugins ga, dan zie ik staan "Bestand: VLC Plugin.plugin Versie: 1.0.5" maar er zijn GEEN mime-types geregistreerd (wat wel het geval is bij de Silverlight-plugin, Flip4Mac-plugin etc.). Ik vermoed dat het hier fout gaat. Via Google'en op x-vlc-plugin kom ik uit bij http://trac.videolan.org/vlc/ticket/5610 , maar ik kan nergens het bestand Info.plist vinden dat ik zou moeten aanpassen.
Kortom: hoe zorg ik er voor dat Firefox de VLC-plugin (0.8.6h of 1.0.5) herkend zodat hij gebruik kan maken van de functionaliteit die deze plugi biedt?
Fester op 22 februari 2012 #
Sinds afgelopen week-end is er een 2.0 versie.
Alleen gebruik ik Safari, Firefox als Safari het niet doet, maar Safari doet het al jaren goed genoeg.
( uit mijn hoofd, zit er geen uninstaller bij? )
sedikit op 22 februari 2012 #
Misschien zit ik er helemaal naast, dus bij voorbaat excuses: staat die vlc-plugin niet vermeld in Firefox 10.0.2/Extra/Add-ons/Plug-ins als "DivX Web Player"?(Ik heb de vlc-player 2.0 geïnstalleerd staan op mijn Leopard)
Edit: Ik zie nu dat In de Help-functie van de vlc player een heleboel relevante (op het eerste gezicht) informatie staat.
digilb op 22 februari 2012 #
Van de 2.0 versie vind ik alleen de volledige applicatie en niet de losse web-plugin. Of kijk ik verkeerd en zit er ergens in de .dmg ook nog een plugin verstopt? Of moet ik eerst 2.0 installeren en dan ergens bij de settings aanvinken dat-ie ook moet worden toegevoegd als plugin aan Firefox?
Ik was ook nog aan het rondkijken op https://addons.mozilla.org/nl/firefox/ maar geen volwaardige VLC-plugin kunnen vinden.
poing op 22 februari 2012 #
Ze ontwikkelen nu alleen de losse vlc player omdat ze niet zoveel mensen hebben die werken aan het vlc project voor apple. Aangezien vlc gemaakt word op vrijwillige basis zijn ze afhankelijk van het aantal ontwikkelaars.
digilb op 22 februari 2012 #
Nog zoiets geks: onder Camino en Safari werkt de plugin (versie 0.8.6h) wel. Klinkt dus als een (minor?) compatibiliteitsissue met Firefox (wat vrijwel hetzelfde is als Camino, toch?).
sedikit op 22 februari 2012 #
Bij mij zit hij in
- Camino/Installed Plug-ins/Quicktime Plug-in 7.7 als:
video/x-msvideo AVI file vfw,avi,gvi,divx,vp6 Yes
video/msvideo AVI file vfw,avi,gvi,divx,vp6 Yes
video/avi AVI file vfw,avi,gvi,divx,vp6 Yes
Dus indirect genoemd, idem in Safari
digilb op 22 februari 2012 #
Sorry, ben niet erg ervaren met Mac OS X: waar vind ik een map Installed Plug-Ins?
Via Spotlight kan ik hem niet vinden. Thanks.
digilb op 22 februari 2012 #
Ah, ik begrijp wat je bedoelt: geen file in een map, maar wat je ziet als je about:plugins bezoekt met Camino ![]()
Je ziet hier inderdaad de MIME-type gegevens staan die horen bij de VLC-plugin. Maar als ik het plugin-overzicht van Firefox bekijk, dan ontbreken de MIME-type gegevens van de VLC-plugin.
Helaas is deze constatering nog geen oplossing...
sedikit op 22 februari 2012 #
Kijk eens hier. Daar staat een Web plugin. Misschien werkt die dan ook in Firefox. Je valt er in ieder geval geen buil aan als je hem installeert. Nestelt zich waarschijnlijk in HD/Bibliotheek/Internet plug-ins:
http://www.fr.videolan.org/vlc/download-macosx.html
Verder staat hier ook nog informatie:
http://www.radioways.com/en/help/vlc.html
Hiermee moet het toch lukken zou je zeggen!
digilb op 22 februari 2012 #
Bedankt voor de tips, maar de plugin op die pagina is versie 1.0.5 van 2 jaar geleden en die heeft het door mij genoemde probleem. Op die pagina staat ook VLC versie 2 maar dat is de volledige desktop-client en niet de web-plugin. De andere link verwijst naar de installatiehandleiding en dat lukt mij ook prima.
Dus blijft de vraag hoe je de (door Safari en Camino) ondersteunde MIME-types van de VLC-webplugin kunt laten zien door Firefox. Moet ik bijvoorbeeld ergens een plist-file handmatig editten zodat de MIME-types worden gezien?
sedikit op 22 februari 2012 #
@digilb
Het spijt me voor je, ik heb nu ook al mijn kruit verschoten. Wachten op iemand die er meer van weet. Misschien de help op de homesite van vlc? Of de help van Firefox?
dzzls op 22 februari 2012 #
Mocht je een antwoord weten @digilb dan hoor ik het graag. Ik heb hetzelfde probleem maar dan met safari en google chrome. Ik krijg de plugin niet draaiend.
Mvg. Robert
digilb op 25 februari 2012 #
Onder Chrome lukt het inderdaad niet, is mij ook nooit gelukt. Maar onder Safari lukt het als je Safari in 32-bits modus opstart (Appeltje-i op Safari doen en dan vinkje zetten). Welke versie van Mac OS X, welke versie van Safari en welke versie van VLC gebruik je? Een en ander luistert namelijk nogal nauw.
dzzls op 26 februari 2012 #
thanks digilb,
ff snel geprobeerd in de 32-bits modus en werkt nog niet. Ik gebruik de volgende versies:
Mac OS X: 10.7.3.
Safari: 5.13.
VLC 2.0.0.
VLC plugin: 1.0.5
digilb op 27 februari 2012 #
De plugin heb ik nooit werkend kunnen krijgen onder Lion, niet onder Safari 5.1.2 (5.1.3 heb ik nog niet getest) en niet met plugin 1.0.5
Tot nu toe heb ik alleen postieve resultaten met:
OS X 10.6.8 + Camino 2.1 + VLC-plugin 0.8.6h
OS X 10.6.8 + Safari 5.0.5 (32 bits) + VLC-plugin 0.8.6h
OS X 10.7 + Camino 2.1 + VLC-plugin 0.8.6h
Ik heb ook nog in de Chrome Webstore gekeken of daar een VLC-extension tussen staat, maar helaas.
Volgens mij is er maar een oplossing: VLC moet een nieuwe versie van de plugin uitbrengen die werkt met moderne 64-bits browsers. Maar zoals eerder is gezegd: VLC is een product van vrijwilligers (heb ik zeer veel waardering voor!) en het is maar de vraag of er ooit een update van de plugin gaat komen.
Wel gek: vroeger zat er bij elke release een bijgewerkte plugin, maar daar zijn ze zo'n 2 jaar geleden mee gestopt.
Maar misschien dat de oplossing wel gewoon in http://trac.videolan.org/vlc/ticket/5610 wordt genoemd. Kan iemand mij (ons) op weg helpen welke .plist-file je moet aanpassen en hoe je dat doet?
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
Inloggen
Over dit topic
Gestart op 22 februari 2012 door digilb
Laatste reactie door digilb