Eenvoudig en simpel een nummer opnemen
Grrromit op 25 mei 2008 #
Beste audiospecialisten, Ik ben een grafisch ontwerper en heb niet bijster veel verstand van audio recording. Daarom de volgende vraag. Ik wil een nummer op gaan nemen. Puur en alleen met zang en gitaar. Ik ben op zoek naar een oplossing om met de meest eenvoudige middelen toch een aardig resultaat te krijgen. :roll: Als ik nu een goede microfoon heb die ik direct in mijn line in van mijn iMac (Nov 2007, 4 GB - 2,8Ghz) plug. http://www.feedback.nl/?b=APERC200&a= Ik heb dan toch gewoon goed geluid, of kan dit niet? Moet ik eerst een mengpaneel hebben waarop ik een microfoon aansluit en dan pas naar de computer? Vervolgens wil ik eerst gitaar en daarna zang in Gargeband opnemen. Is dit te simpel gedacht? Ik hoor graag van jullie.
sypie op 25 mei 2008 #
Dit is ook de denkwijze van Apple,met deze ingredienten heb je genoeg voor een thuisopname. Misschien even op apple.com kijken voor een tutorial daarvoor.
Jozz Macintosh op 25 mei 2008 #
Wel, op een line in kan je geen microfoon aansluiten, wel op een mic in. Daarmee kan je een eenvoudig liedje opnemen. Wil je in meerdere sporen of in betere kwaliteit opnemen heb je wel iets beter materiaal nodig. Omdat er te veel tijdsverschil zit tussen het opnemen en afspelen, dit heet latency of vertraging. Waardoor de verschillende sporen uit de maat kunnen klinken. Line 6 heeft vrij goedkope usb geluidskaarten speciaal voor gitaar en zang tegelijk op te nemen. Met name de Tone Port. In de muziekhandel waar ik steeds mijn spullen koop in Belgiƫ voor 59,99 euro te koop. Ik vermoed dat dit in Nederland niet zoveel zal verschillen. http://www.keymusic.com/details.asp?prodid=98947&taal= Er zit ook software bijgeleverd. Als je dit niet te duur vindt, zou ik je aanraden eens bij de lokale muziekboer langs te gaan om wat meer informatie in te winnen. Er zijn in dit genre wel meerdere producten te koop. Veel succes met je opnames.
Grrromit op 26 mei 2008 #
Dank je voor reactie Jozz, Ik was ondertussen aan het spitten op verschillende sites. Ik heb wat reviews gelezen van de Samson CO3U USB-studiocondensatormicrofoon. Bij Apple verkrijgbaar. Bij Mac Observer waren ze redelijk positief over deze mic. Uiteraard zijn dit geen audiofielen.
The Bottom Line If you are looking for an affordable mic for podcasting, recording your own acoustic music, or singing, the C03U will do the trick. It's versatile, portable and faithfully reproduces what it hears. [Mac Observer ]
Bij homerecording.be zijn ze helmaal niet de spreken over de meeste usb microfoons en zeker die van Samson niet. Ik heb inderdaad ook wat gelezen over 'latency' en usb mics. Bij homerecording werd er verwezen naar een firewire aansluiting, maar verder niet naar een merk of model. Ik weet dat geluid moeilijk in kwaliteit is te omschrijven, maar het enige wat ik wil is een acoustische gitaar en zang ruisvrij en zuiver opnemen. Waarschijnlijk toch het liefst met een usb microfoon zonder voorversterker. Of zit er heel veel verschil in geluidskwaliteit in een mic met voorversterker (M-Audio Nova-microfoon bij Apple) of een gewone usb mic zoals die van Samson? Als dat zo is vind ik dit het overwegen wel waard.
Jozz Macintosh op 26 mei 2008 #
M-audio is zeker een goed merk. Een groot deel van de laptopmuzikanten gebruiken usb keyboards en usb of firewire geluidskaarten. Je kan perfect met low latentcy opnemen met usb hoor. Firewire is inderdaad iets sneller, maar dit maakt eigenlijk niet echt uit. Ik weet niet of die usb microfoon van M-audio low latency is. Misschien maken ze ondertussen ook al podcast-spullen. Daar maak latency niet zoveel uit natuurlijk. Vraag het eens na, zou ik zeggen. Ik zou eerder naar een muziekwinkel gaan, qua info zullen ze je daar over het algemeen beter kunnen helpen dan in de doorsnee Applestore. Daar horen ze het meestal donderen in Keulen als je over low latency begint
.
Qua sofware zou ik dan gewoon Garageband gebruiken, aangezien het toch om een eenvoudige opname gaat.
Samson ken ik eigenlijk niet zo goed, dus daar kan ik me niet over uitspreken.
Geluid is zeker uit te drukken in kwaliteit. De standaard cd kwaliteit is 44.1 kHz.
plonserd op 27 mei 2008 #
Firewire is inderdaad iets sneller, maar dit maakt eigenlijk niet echt uit
wat een zever, tuurlijk maakt dat uit. Als je zang en gitaar nu allebei tegelijk wil opnemen, op 2 sporen, dan zit je zowieso vast aan Firewire.
Grrromit op 28 mei 2008 #
Ik heb nu een SE USB2200a met popfilter, microfoonstandaard, SE reflectionfilter besteld. Bij MusicUniversity.
Ver buiten het budget!
ops:
Als het goed is krijg ik hem vandaag binnen.
Hetgeen de doorslag heeft gegeven zit hem in een paar dingen. (geen eigen ervaring, maar reviews etc.)
De verminderde ruis, die goed te horen is in geluidsarme partijen.
De monitorfunctie te bereiken d.m.v. koptelefoon aansluiting in microfoon.
Analoog en digitaal bruikbaar.
Hoewel ik geen audiofiel zal ik, voor wat het waard is, mijn ervaringen hier vertellen.
Helmert op 28 mei 2008 #
Als je zang en gitaar nu allebei tegelijk wil opnemen, op 2 sporen, dan zit je zowieso vast aan Firewire.
dit is natuurlijk niet waar. Met twee sporen tegelijk openemen kan je prima gebruik maken van USB. Ik heb zelf een hele tijd gewerkt met een Audiointerface van Edirol de UA-25. Dit is zeker geen geweldige kwaliteit maar voor jou doeleinde zeker goed genoeg denk. Voordeel van zo'n kastje is: 1) jet hebt twee sporen (dus je kan gitaar en zang tegelijk opnemen en toch op twee verschillende sporen binnen halen) 2) je hebt phantomvoeding (48 volts voeding die de meeste condesator mics nodig hebben) 3) er zit een koptelefoonuitgang waar de ingeplugte instrumenten direct naar toe worden gestuurd. dus alles wat je inspeelt hoor je via je koptelefoon direct weer terug dus zonder latency. Deze punten gelden trouwens niet alleen voor de UA-25 maar voor vrijwel elke Audiointerface!
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
Inloggen
Over dit topic
Gestart op 25 mei 2008 door Grrromit
Laatste reactie door Helmert
Reageer op dit topic