Stay tuned voor Apple TV-nieuws

Koen op 18 november 2011 21 reacties Laatste door Dr. Maddox

De Apple TV is nu een dikke maand te koop in Nederland en België, nadat eerder al speelfilms werden toegevoegd aan iTunes Store . Tijd voor een nieuws-update, want ondanks het feit dat Apple zijn televisie-settop box nog steeds als een hobby ziet, gebeurt er genoeg!

In de afgelopen week zijn er geruchten opgelaaid over een opvolger van de huidige Apple TV, nadat plotseling diens prijs werd verlaagd. Vandaag kwam er een (kleine) software update uit en voor wie dit allemaal niet genoeg is kwam er deze week alternatieve software uit die allerlei functies aan de Apple TV toevoegt.

Geruchten over een opvolger van de huidige Apple TV gaan al langer rond. Verwacht wordt dat Apple op termijn met een complete televisie uit zal komen. Tegelijkertijd gaan er ook geruchten over een update van de huidige settop-box op korte termijn. Deze week laaide de anticipatie verder op toen Amazon de huidige Apple TV omdoopte tot het ’2010 model’ en $10 van de prijs af haalde.

Het officiële nieuws rond de Apple TV beperkte zich deze week tot een kleine software update. Versie 4.4.3 is met name voor Mexicaanse gebruikers belangrijk. Zij kunnen nu gebruik maken van Netflix. Voor ons Europeanen verhelpt de update slechts een bug waarbij geluid niet uit werd gestuurd via een optische kabel als de televisie waar de Apple TV op aangesloten is niet aan stond.

Nee, wie snakt naar nieuwe functionaliteit voor zijn of haar Apple TV is overgeleverd aan de jailbreak-community. Speciaal voor die doelgroep kwam FireCore deze week met aTV Flash Black. Deze alternatieve software breidt de functionaliteit van de tweede generatie Apple TV flink uit. Zo kan er video in vrijwel elk formaat mee worden afgespeeld. Ook zit er een webbrowser, toegang tot Last.FM en een RSS reader ingebouwd. Dit alles komt niet voor niets; aTV Flash Black kost $29,95.

21 reacties

pim939

pim939 op 18 november 2011

Van mij hoeft die alternatieve software niet

ajschol

ajschol op 18 november 2011

Ik vind het interessant… weet iemand of je hiermee ook uitzending gemist via de Apple TV kan kijken?

Robert de Groot

Robert de Groot op 18 november 2011

@ajschol: Ik gebruik de Apple TV altijd voor gemiste uitzindingen (RTL, Publiek, SBS). Dat gaat niet direct op de ATV (2) maar je speelt het af op je iPhone of iPad en streamt het met Airplay naar je Apple TV. Zelfde voor youtube, diavoorstellingen, etc.

Jor1

Jor1 op 18 november 2011

Je kan standaard via je iphone of ipad ALLES naar je AaplTV streamen met 1 druk op de knop. Werkt geniaal.

Wijtze

Wijtze op 18 november 2011

Huh, de Apple TV in prijs verlaagt? Hij was toch al €119,- in de store?

En is het mogelijk om Plex er op te zetten zonder te jailbreaken?

Petje

Petje op 18 november 2011

Van ditzelfde bedrijf heb ik voor de 1e gen Atv de software deze week geïnstalleerd.
Ik kan nu vrijwel alle dingen die de Atv black ook kan.
Jippie!!!!

markmulder1982

markmulder1982 op 18 november 2011

@Petje, kun je ook video streamen naar de apple tv1? heb zowel de 1 als de 2, maar is wel interessant om voor € 40,- de 1 nog even een goeie update te geven.

Richard74

Richard74 op 18 november 2011

Werkt wel goed want ik had dit ook op mijn Apple TV1. Maar ik schaf dit toch niet aan. Het is mooi dat je bv. ook mkv’s en avi’s kunt afspelen. Maar ik heb alles via iTunes georganiseerd en dan je moet je die films toch weer ergens anders opslaan want iTunes accepteert die bestanden niet. Ik vind het prettig om alles bij elkaar te houden. En leuk hoor die webbrowser en last.fm, maar browsen doe ik wel op mijn Mac.

taxandria

taxandria op 18 november 2011

Heb net een Apple tv 2, aangeschaft!
Zeer tevreden dus het zou me niet eens zoveel uitmaken, als de 3 er komt.
Wellicht voor een andere tv mochten het apparaat veel beloven.

Hopen dat Netflix zeer snel uitbreidt naar Nederland, dan spring ik echt een gat in de lucht!

Leuk ook dat jullie een keer aandacht besteden aan de apple tv!

de.Studio

de.Studio op 18 november 2011

Prijs bij Mediamarkt in Zwitserland is…… SFR 99,-

Petje

Petje op 18 november 2011

Ik heb versie 4.4.vanaf een torrentsite gedownload.
Normaal gesproken hoort dat natuurlijk niet, maar ik een versie 4.1 gekocht en die crashte telkens op allerlei plugins.
Toen ik een tijd het nog een keer wilde proberen was er inmiddels een nieuwe versie die, maar die kon ik niet downloaden zonder weer opnieuw te betalen.
Uiteindelijk is deze versie wel bruikbaar op een paar kleine bugs na, maar ik ga er niet opnieuw voor betalen.
Ik raad iedereen dan ook aan om eerst de versie te proberen en na tevredenheid pas er echt 1 te kopen bij de makers van Atv Flash.

karelschapie op 18 november 2011

Petje Ik heb versie 4.4.vanaf een torrentsite gedownload.
Normaal gesproken hoort dat natuurlijk niet, maar ik een versie 4.1 gekocht en die crashte telkens op allerlei plugins.
Toen ik een tijd het nog een keer wilde proberen was er inmiddels een nieuwe versie die, maar die kon ik niet downloaden zonder weer opnieuw te betalen.
Uiteindelijk is deze versie wel bruikbaar op een paar kleine bugs na, maar ik ga er niet opnieuw voor betalen.
Ik raad iedereen dan ook aan om eerst de versie te proberen en na tevredenheid pas er echt 1 te kopen bij de makers van Atv Flash.

Jij koopt firmware versies? wtf… elke versie is gratis te downloaden en gratis te jailbreaken met seas0npass. 4.1 t/m 4.4.3. Alleen ATV Flash Black kost geld…

Petje

Petje op 18 november 2011

Nee joh, ik heb het over versie 4.4 van Atv Flash die ook voor firmware 302 van de eerste AppleTV geschikt is. Deze kost rond de dertig euro.

IBram15

IBram15 op 19 november 2011

Als ze Sopcast er op kunnen zetten, koop ik het gelijk!

Swiftly

Swiftly op 19 november 2011

Ik vermoed dat Apple de film streamer Netflix gaat overnemen. En deze dienst dan wereldwijd gaat uitzetten…

Rutger-cg

Rutger-cg op 19 november 2011

Vind zelf XBMC erg fijn werken in combinatie met de “icefilms.info” add-on. Kan gewoon alle films,series,tv shows en concerten on-demand kijken met subtitles en vaak zelfs in HD. Dat is pas handig

Oja en ti’s gratis he

exilim

exilim op 19 november 2011

Ik zit nog altijd te wachten op een hardware update naar 1080p. Zodra deze o de markt is dan koop ik m gelijk. Dan jailbreaken en xbmc en plex erop!!!

koolenboer

koolenboer op 20 november 2011

ik ben zelf heel erg tegen jailbreaken maar gisteren toch via macupdate ATV Flash black geïnstalleerd (wat niet mee viel omdat ik mijn ATV niet in DFU modes kreeg)
Beide ATV’s in ons huishouden draaien nu ATV Flash Black en ik ben uiterst tevreden. De grootste reden voor de aanschaf was voor mij het direct kunnen streamen van films vanaf mijn Synology en hieronder vallen ook mkv bestanden.
Verder vindt ik het ook fijn dat het ATV menu gewoon behouden blijft.

exilim

exilim op 20 november 2011

Waarom ben je tegen jailbreaken?

Aidovive

Aidovive op 20 november 2011

Heb deze software ook gekocht. Erg grappig. Ik heb vandaag mijn ATV2 weer naar originele versie geflashed omdat ik AirPlay Mirroring weer wilde gebruiken voor games. XBMC is trouwens geniaal. Je kunt mbv de add-on Icefilms series en films direct starten zonder ze te downloaden via usenet. Maar toch ben ik ook erg tevreden over de AppleTV in originele versie. Super handig om je iPad/iPhone naar de TV te kunnen streamen.

Dr. Maddox

Dr. Maddox op 21 november 2011

Kan iemand de vergelijking geven tussen (mac) PS3 Media server naar PS3 vergeleken met Mac naar aTV Flash Black? Voor- en nadelen? Ik wil het graag weten!

 


Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.

Inloggen

of Wachtwoord resetten?