iMovie nu te downloaden voor iPad én iPhone, GarageBand alleen voor iPad
Lucas op 10 maart 2011 33 reacties Laatste door mrtwig
Liggen de filmopnames van de voorjaarsvakantie nog steeds op de plank? Waarschijnlijk wel. Maar nu is het moment aangebroken om je vakantieopnames te bewerken tot een full feature film. Apple heeft namelijk iMovie 1.2 uitgebracht. Geen enkel excuus is nu nog geldig.
Behalve iMovie 1.2 is ook de compleet nieuwe app GarageBand 1.0 beschikbaar gesteld. De laatste werkt alleen op de iPad; iMovie is ook geschikt voor de iPhone. Vorige week werden de apps nog door Steve Jobs gedemonstreerd op het podium van het Yerba Buena Center in San Francisco.
iMovie voor de iPad begint steeds meer te lijken op iMovie voor de Mac. Zo bevat hij een precision editor om de geluidsovergangen tussen twee clips met uiterste precisie in elkaar over te laten lopen. Daarnaast vind je in versie 1.2 nieuwe thema’s, 50 geluidseffecten, kun je je filmpjes roteren en ten slotte exporteren naar YouTube, FaceBook, CNN iReport en Vimeo.
In Garageband 1.0 kun je met het touchscreen vijf instrumenten bespelen: piano, orgel, gitaar, drum en bas. Je kunt echter ook je gitaar aansluiten op je iPad. Er zijn 8 sporen waarop je muziek kunt plaatsen. Tot slot zijn er 250 loops aanwezig die je kunt gebruiken om op simpele wijze je eigen nummers te creëren.
One More Thing is benieuwd wat jij met iMovie en GarageBand kunt maken. Laat het ons zien en horen!

iMovie op een iPhone 4
Ook lezen
- Updates GarageBand en iMovie voor iOS
- iMovie en Garageband komen naar de iPad 2
- Updates: iMovie en GarageBand
- Apple introduceert iLife ’11
- iLife updates voor de Mac
- GarageBand nu ook op de iPhone
- Eerste Garageband voor iPad-album in de iTunes Store
- GarageBand ’11 ondersteunt iPad-projecten
- Final Cut leren in je moerstaal
- iLife ’11 onder de loep: GarageBand
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
33 reacties
reporterdavid op 10 maart 2011
Erg vet, zal hem gelijk downloaden!
Nickalicious op 10 maart 2011
Geniaal! Ik update de één en haal de andere gelijk binnen!
mymac op 10 maart 2011
Ligt het aan mij of staat het nog niet in de App Store? *kijkt in US Store*
iDaan98 op 10 maart 2011
Ik kan iMovie niet vinden, GarageBand wel…
ralphm op 10 maart 2011
iMovie inderdaad nog niet te vinden…
ralphm op 10 maart 2011
Via iTunes overigens wel!
Koetjesreep op 10 maart 2011
iMovie geüpdatet, maar wil niet installeren op mijn iPad. Help!
TheScythed op 10 maart 2011
Snap niet wat je moet met iMovie op de bestaande iPad. Bezig met Garageband te downloaden as we speak.
JesseV op 10 maart 2011
iMovie kan ook niet op de iPad 1 krijg een foutmelding dat er een camera voor nodig is
SanderW op 10 maart 2011
Zijn deze apps ook geschikt en goed werkende op de iPad 1???
wardjj op 10 maart 2011
GarageBand werkt op de iPad 1 goed.
ralphm op 10 maart 2011
Ah, ik ben erachter hoor…. iMovie kan je niet vinden in de Appstore op de iPad, omdat ie niet geschikt is voor de iPad1… Helaas. Dan maar op de iPhone!
leovanh op 10 maart 2011
Garageband op iPad, SUPER FUN!
meganiilsii op 10 maart 2011
Ik wil niet vervelend doen, maar er staat 2x Vimeo in het artikel.
joetoe op 10 maart 2011
ik heb airport-extreme aangesloten op mijn stereo-installatie, kan ik nu met garageband alles wat ik speel meteen streamen (via airplay) naar mijn stereo ?
Dr. Maddox op 10 maart 2011
Garageband gekocht!
THX-1138 op 11 maart 2011
Dit bericht staat er nu al een paar uur op. Beetje jammer dat men het nog niet even aangepast heeft met de toevoeging dat het slechts voor de iPad 1 is.
syltheboy op 11 maart 2011
Ik heb GarageBand gisteren op mijn iPad gezet en je stem ermee opnemen is echt lachen man. Vooral als je er chipmunk overheen gooit.
wardjj op 11 maart 2011
Ik denk dat je AirPort Express bedoeld, maar dat heb ik ook geprobeerd, maar werkt niet via AirPlay? Of zie ik iets over het hoofd?
Mijn AirPort Express is gewoon niet te zien als ik in de GaraBand app zit, terwijl dit wel zo is als ik iets anders doe op mijn iPad.
Ostinato op 11 maart 2011
Garageband gedownload. Geweldig programma voor die prijs. Flinke bak toetsinstrumenten, helaas niet zo veel drumstellen en (bas)gitaren. Performt heel aardig op mijn iPad 1. Paar minpunten die hopelijk bij latere updates worden verholpen (maar voor 4 euro moeten we misschien niet teveel verwachten):
- Je kan tracks niet bewerken nadat ze zijn opgenomen. En dan bedoel ik nootjes verwijderen, toevoegen, verplaatsen etc. Je kan wel effecten wijzigen en quantize gebruiken.
- Op de gitaren kun je niet erg hoog spelen (of heeft iemand uitgevonden hoe je de hals kan verplaatsen naar het hogere register?)
- Je kan niet zelf echte samples toevoegen, je kan alleen samples maken door iets op te nemen via de microfoon.
Maar al met al, heerlijk programma om lekker muziek van heel behoorlijke kwaliteit op je iPad te maken.
DestroyOhBoy op 11 maart 2011
En hoe sluit je je gitaar aan op de iPad, met een extra kabeltje?
Is er ook de mogelijkheid om je projectfiles door te sluizen naar je Mac?
Anders heeft het voor mij totaal geen meerwaarde, te summier.
Leuk om misschien even snel een ideetje uit te werken.
LeRiek op 11 maart 2011
Volgens de jongens bij MacFreak is er wel degelijk een manier om iMovie te zetten op de ‘oude’ iPad.
Met behulp van: [url=http://support.apple.com/kb/DL851?viewlocale=nl_NL&locale=nl_NL][/url]
KarelWillem op 11 maart 2011
Aangezien er een dikke vertraging zit in het versturen vanaf je iPad en het ontvangen op je Express, zou spelen wel erg lastig worden.
leovanh op 11 maart 2011
@Ostinato
Wellicht kun je je tracks exporteren naar of delen met je Mac en dan wel bewerken met Garageband op je Mac?
Het is maar een ingeving, heb m zelf nog niet gecheckt!
Ostinato op 11 maart 2011
@leovanh: ik geloof dat je wel naar GB op de Mac kunt exporteren, zal het eens uitproberen.
Nog iemand ontdekt hoe je hoger kan spelen op een gitaar?
bisk op 11 maart 2011
Ziet er uit als leuk tijdverdrijf Garageband voor de Iphone. Binnenkort maar ff aanschaffen.
bisk op 11 maart 2011
Uh Garageband voor m’n Ipad bedoel ik dan, duidelijk te veel gadgets tot m’n beschikking. Verwarrend
Koetjesreep op 11 maart 2011
Via een iRig kan je je gitaar aansluiten op je iPad.
ernst. op 11 maart 2011
Misschien ligt het aan mij maar kan OMT uitleggen hoe zij aan gebruikers kan vragen wat hun ervaringen zijn mbt de nieuwe iMovie en Garageband op de iPad als blijkt dat de huidige iPad’s je amper tot geen mogelijkheid geven om met een camera te werken aangezien dat er niet is (om beelden en video’s te bewerken)en…. je pas met veel omslachtigheid zelf gemaakte composities naar je iPad kunt uploaden?
Voorlopig is het alleen werken met de iPad iMovie en Garageband ervaringen alleen te doen met de reeds bestaande meegeleverde voorbeelden tenzij je een reeds bestaande film of audio-compositie naar je iPad transporteert die je eerder op de iMovie/ Garageband versie van je Mac had gemaakt.
Koetjesreep op 11 maart 2011
Garageband werkt toch prima op de 1, je hebt geen beeld nodig :S
Kobes op 11 maart 2011
Via het Hulpprogramma voor iPhone configuratie kun je iMovie wel op de iPad 1 installeren.
Video ermee opnemen zal lastig worden, maar importeren van de iPhone (met camera connector kit) zou volgens mij moeten kunnen en dan kun je dus ook bewerken.
Ik heb het er inmiddels op staan (wel iPad updaten naar 4.3), alleen nog niet kunnen proberen hoe het presteert.
.
Voor uitgebreide installatieinstructies iMovie op iPad 1 zie Macfreak, Macrumors eva.
KarelWillem op 11 maart 2011
Dat kan ook niet in een programma als Garageband.
Er zit een (behoorlijke) vertraging tussen het wegsturen en het aankomen op de Airport Express.
Live spelen kun je dan wel vergeten. Omdat je muziek pas 3 seconden na een toetsaanslag (bijvoorbeeld) hoorbaar is.
Bij muziek uit iTunes maakt dat niet uit, want dan merk je verder natuurlijk niets van een vertraging.
En bij films wordt de vertraging van film en geluid gelijk getrokken.
Live spelen via een Airport Express is echter onmogelijk.
mrtwig op 11 maart 2011
Het mooiste van Garageband is dat je hierop direct een usb keyboard kan aansluiten. Mijn M-Audio Keystation 88ES werkt als een zonnetje, zelfs het sustain pedaal werkt perfect. Echt top