Adobe brengt Mac beta Audition uit
Koen op 09 november 2010 13 reacties Laatste door timmiex

Adobe is nog altijd marktleider op de Mac als het gaat om grafische software. In de audiovisuele sector blijft hun dominantie echter beperkt. Apple’s Final Cut Pro en Motion hebben de wind uit de zeilen genomen van Premiere en (in mindere mate) After Effects.
Toch lijkt Adobe nog niet bereid om Apple dominantie te gunnen in deze markt. Daarom komt het bedrijf nu met een Mac beta van het audiobewerkingsprogramma Audition. Een programma dat het midden houdt tussen Logic Pro en Soundtrack Pro.
Audition is een multi-track audioprogramma waarmee geluid gemixt, bewerkt en opgepoetst kan worden. Met 5.1 surround ondersteuning en effecten om ruis of storing uit geluidssporen te halen is het programma vooral bedoeld om audio voor audiovisuele media te bewerken, niet zozeer om opnames te maken. Daarmee kan het programma eerder met Soundtrack Pro dan Logic Studio vergeleken worden. Versie 3 van Soundtrack Pro heeft ongeveer de zelfde functies als Audition.
Audition gaat al drie versies mee op Windows en kost daar € 499,-. De Mac beta is tijdelijk gratis te downloaden. Wanneer de uiteindelijke Mac versie beschikbaar komt is nog niet bekend.
13 reacties
Dennissimeau op 10 november 2010
Hoor ik daar gratis
?
jimeh op 10 november 2010
ja en er staat ook beta voor
dus heb je er alsnog niet veel aan…
IJSTHEE op 10 november 2010
Nou en, we zijn Nederlanders! Als het gratis is is het altijd goed
Zakske op 10 november 2010
Gmail zat van 2004 tot 2009 (vijf jaar lang!) in bèta, maar ook toen werkte het al prima.
jimeh op 10 november 2010
oeps ik zat met m’n gedachten bij trail
ops:
wmstudio op 10 november 2010
Audition heette CoolEdit 2000 voordat het door Adobe werd overgenomen en was/is alleen beschikbaar voor Windows. Nadat het was overgenomen door Adobe werd de naam veranderd en de prijs flink verhoogd.
mmars op 10 november 2010
Het is wow!
reneo op 10 november 2010
Als het om professionele audio software gaat dat zich richt op de postproductie kant, dan heeft Apple zo goed als geen dominantie… Ik ken geen enkele studio die gebruik maakt van soundtrackpro. Wel Pro Tools van Avid (Digidesign)…
Ik denk niet dat een gratis beta inene een enorm marktaandeel van avid kan afpakken.
d.denkers op 10 november 2010
Dat is een beste prijsverhoging! In 2004 – toen adobe cooledit net overgenomen had – kostte audition €299. Dat is dus nu 200 euro meer! Ook een manier om jezelf uit de markt te prijzen…..
Undaunted op 10 november 2010
CoolEdit ! Gaaf, dat wil ik zeker uitproberen.
NickBook Pro op 10 november 2010
Uit welke bron blijkt dat Motion invloed heeft gehad op het marktaandeel van After Effects? Precies.
Hanky Dussen op 10 november 2010
Ik ben benieuwd of het een suces wordt, want videostudio’s werken nu vaak met Final Cut Pro of Avid en geluidsstudio’s met Logic Pro of ProTools. Ik weet niet of die zo gauw overstappen.
En hoe zit het met SoundBooth van Adobe? Heeft dat nog een functie?
timmiex op 10 november 2010
ja soundbooth wat is dat eigelijk voor iets heb ik ook maar weet niet wat je er mee kan…