iAd lijkt hoge verwachtingen waar te maken

Erik op 15 augustus 2010 30 reacties Laatste door Sufkont

Steve Jobs wekte in april hoge verwachtingen toen hij het advertentieplatform iAd voor de iPhone introduceerde. De advertenties moesten zorgen voor een extra inkomstenbron voor ontwikkelaars om daarmee de toestroom van (gratis) applicaties te stimuleren.

De interactieve advertenties bieden leuks als filmpjes en spelletjes en hebben als voordeel dat ze binnen een applicatie getoond worden, zodat deze niet afgesloten wordt. Hierdoor zou de bereidheid om de advertentie te bekijken groter zijn.

Sinds begin juli is het platform live en uit commentaar van adverteerders valt op te maken dat ze erg tevreden zijn met de eerste resultaten. iAd zou inderdaad een stuk beter presteren dan concurrerende systemen.

Volgens Nissan, die via iAd het elektrische karretje Leaf promoot, spendeerden consumenten gemiddeld 90 seconden van hun tijd aan de advertentie, tien keer zoveel als gebruikelijk. Ook is het vijf keer waarschijnlijker dat gebruikers op een banner met het iAd-logo tikken dan bij een reguliere advertentie. Dove meldt een ‘percentage met twee cijfers’ van gebruikers die meer informatie zochten over hun zeepje.

Ook ontwikkelaars zijn te spreken over de opbrengsten uit de advertenties. Het bedrag dat Dictionary.com kan vragen voor de advertentieruimte in hun apps steeg met 177%. CBS Mobile spreekt over een vergoeding van $25 per duizend keer dat de advertentie getoond wordt.

Apple heeft dit jaar reeds $60 miljoen toegezegd gekregen van adverteerders, naar verluidt 50% van de totale markt voor advertenties op mobieltjes. Na deze positieve berichten is het wachten op meer bedrijven die hun producten gaan promoten via de aanlokkende iAd-bannertjes.

30 reacties

wezsie

wezsie op 15 augustus 2010

Ik heb helemaal geen apps met iAd erin

mattietissen

mattietissen op 15 augustus 2010

Ik heb helemaal geen apps met iAd erin

Klopt, (helaas) zijn deze mooie iAds nog niet in de Nederlandse App Store te vinden… Iemand enig idee wanneer iAd naar Nederland/ de Benelux komt?

MadDonna

MadDonna op 15 augustus 2010

Nou ik zie regelmatig reclame in applicaties, zie bijvoorbeeld nu.nl. Heel irritant, het scherm is al niet zo groot en dan gaat er ook nog eens reclame ruimte van af.

Kenn

Kenn op 15 augustus 2010

MadDonna Nou ik zie regelmatig reclame in applicaties, zie bijvoorbeeld nu.nl. Heel irritant, het scherm is al niet zo groot en dan gaat er ook nog eens reclame ruimte van af.

Dat zijn dan waarschijnlijk geen iAds, maar Google/AdMob advertenties.

yesn95

yesn95 op 15 augustus 2010

ik heb in een app ooit een iad gezien maar dat was dan ook de enigste
met maddonna eens dat het veel te veel ruimte in neemt

macnick

macnick op 15 augustus 2010

Ik heb 1x een iAd gezien, alleen dat was een lege banner -.-

spacefreek

spacefreek op 15 augustus 2010

MadDonna Nou ik zie regelmatig reclame in applicaties, zie bijvoorbeeld nu.nl. Heel irritant, het scherm is al niet zo groot en dan gaat er ook nog eens reclame ruimte van af.

Jij snapt het doel van iAd volgens mij niet helemaal..

mac osx rules

mac osx rules op 15 augustus 2010

spacefreek 

MadDonna Nou ik zie regelmatig reclame in applicaties, zie bijvoorbeeld nu.nl. Heel irritant, het scherm is al niet zo groot en dan gaat er ook nog eens reclame ruimte van af.

Jij snapt het doel van iAd volgens mij niet helemaal..

Het doel van iAd is een banner met interactie om een bepaalde app of product te promoten. Een reclame (banner) in een app komt redelijk op hetzelfde neer.

Dus het doel van iAd’s wordt wel degelijk begrepen.

iFlorens

iFlorens op 15 augustus 2010

Zou het idd ook best in de Nederlandse app store willen. Heb het 1x gezien maar dat was een lege banner. Lijkt me handig. En gek genoeg zou ik iAd reclame’s ook eerder vertrouwen dan Google Ads en AdMob ofzo. Denk omdat iAd toch een beetje is gebaseerd op je geschiedenis.

Zakske

Zakske op 15 augustus 2010

mattietissen Klopt, (helaas) zijn deze mooie iAds nog niet in de Nederlandse App Store te vinden… Iemand enig idee wanneer iAd naar Nederland/ de Benelux komt?

Smeken om reclame te mogen kijken… de fanboys worden steeds triester. Zielig voor de mensheid, maar wel goed voor m’n aandelen AAPL. Doe zo voort!

Elbertox

Elbertox op 15 augustus 2010

Nou nog geen iAd gezien, en laat dat maar een tijdje zo ik ben geen fan van reclame!

MadDonna

MadDonna op 15 augustus 2010

Kun je het eigenlijk uitzetten?

vLint

vLint op 16 augustus 2010

Ik hoef geen reclame op m’n iPhone te zien. Ook niet als het er mooi uit ziet. Ik zie al genoeg reclames op TV.

mmmmichel op 16 augustus 2010

MadDonna Kun je het eigenlijk uitzetten?

uitzetten kan uiteraard niet, wel kan je het automatisch versturen van persoonlijke informatie uitschakelen (Apple heeft dit automatisch ingeschakeld voor jou)

Surf vanop je iPhone naar http://oo.apple.com (de “opt out” van het iAd platform)

error

error op 16 augustus 2010

Naast alle jubelverhalen is ook dit te lezen: Apple’s Ad Service Off to Bumpy Start (niet alle adverteerders zijn blij met de invloed van Apple op o.a. het creatieve proces)

22091

22091 op 16 augustus 2010

Voor degene die de Keynote over iAds niet hebben kunnen zien:

iAds Keynote

Het is de bedoeling dat gratis applicaties iAds voeren. Wil je dat niet, dan koop je de applicatie, en ben je bevrijdt van iAds!

MadDonna

MadDonna op 16 augustus 2010

Boondock Voor degene die de Keynote over iAds niet hebben kunnen zien:

iAds Keynote

Het is de bedoeling dat gratis applicaties iAds voeren. Wil je dat niet, dan koop je de applicatie, en ben je bevrijdt van iAds!

Dus in betaalde apps is dit dus niet toegestaan?

22091

22091 op 16 augustus 2010

De iAds documentatie zegt hier niet zoveel over, maar de ervaring nu leert dat gebruikers van betaalde Apps geen reclame willen zien, terwijl dat niet geldt voor gratis Apps waarvan men begrijpt dat die betaald worden door reclame uitingen.

Steve Jobs zegt, “We’re helping Developers making money so they can keep there free Apps free”.

Wat er dus op kan wijzen dat er minder betaalde Apps komen, maar meer gratis applicaties inclusief iAds, aangezien Devs daar meer op kunnen verdienen.

MadDonna

MadDonna op 16 augustus 2010

Levert iAdds je die reclame aan of moet je zelf naar adverteerders zoeken?

22091

22091 op 16 augustus 2010

MadDonna, als je meer wilt weten over iAds en wanneer en hoe toe te passen, dan kun je contact opnemen met Apple via:

http://advertising.apple.com/contact/

iAlwin

iAlwin op 16 augustus 2010

Zakske 

mattietissen Klopt, (helaas) zijn deze mooie iAds nog niet in de Nederlandse App Store te vinden… Iemand enig idee wanneer iAd naar Nederland/ de Benelux komt?

Smeken om reclame te mogen kijken… de fanboys worden steeds triester. Zielig voor de mensheid, maar wel goed voor m’n aandelen AAPL. Doe zo voort!

Zo dacht ik ook, maar ik hoop dat hij zelf wou gaan adverteren in iAd… anders? Damn…

chatsmit

chatsmit op 16 augustus 2010

Leuk! Creatief met adverteren… Binnenkort gratis navigatie op iPhone met iAd: Ga Groenlinks af op de rotonDouweEgberts, derde afslag”…”U rijdt nu bijna 2 uur zonder pauze, wilt u genieten van een bakje koffie, neem de 2e afslag”

cailin coilleach

cailin coilleach op 16 augustus 2010

En ja: het is iAds die de klanten aanlevert, duh. Dat is juist het hele idee.

EWH op 16 augustus 2010

Haha, lachen dit, ads zijn ineens niet meer irritant (oh wacht, dat zijn ze wel als ze van Google komen), maar met iAd is het opeens een ‘leuk’ iets geworden en worden ze meer vertrouwd?

roblo op 16 augustus 2010

ik zou het een goede zaak vinden als je ervoor kunt kiezen om niet met deze ongevraagde reclame lastiggevallen te worden. een soort NEE/NEE sticker op je account. dan maar geen gratis apps…

Mac-@

Mac-@ op 16 augustus 2010

roblo ik zou het een goede zaak vinden als je ervoor kunt kiezen om niet met deze ongevraagde reclame lastiggevallen te worden. een soort NEE/NEE sticker op je account. dan maar geen gratis apps…

Dat is ook mogelijk.

druppelstop

druppelstop op 16 augustus 2010

Een iAd lijkt mij veel minder storend dan een dikke banner die je schermruimte inpikt dus in dat opzicht is iAd meer dan welkom.

MatthieuPesesse

MatthieuPesesse op 16 augustus 2010

De introductie van iAd’s zal mogelijk eind 2010 worden ingevoerd, samen met IOS4 voor iPad (had ik ergens gelezen)

Dagaloni

Dagaloni op 16 augustus 2010

Ik heb nog nooit een iAd reclame op mijn iPhone gezien… heel raar.

Sufkont

Sufkont op 16 augustus 2010

Smeken om reclame te mogen kijken… de fanboys worden steeds triester. Zielig voor de mensheid, maar wel goed voor m’n aandelen AAPL. Doe zo voort!

Ik ben maar eerlijk….
Ik heb er ook al eens naar gezocht, maar niet gevonden
Maar ik zie liever een reeks met GOEIE reclames dan een slechte film of andere waardeloze TV programma’s….

 


Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.

Inloggen

of Wachtwoord resetten?