Nieuwe iMacs vanaf vandaag verkrijgbaar
Anthony op 27 juli 2010 59 reacties Laatste door lordof (...)

Zoals verwacht heeft Apple zojuist de iMacs van een upgrade voorzien. De all-in-one desktops zijn nog steeds is de formaten 21.5″ en 27″ verkrijgbaar, vernieuwingen zijn dan ook vooral onder de motorkap te vinden.
Zo is de 21.5″ instap-iMac voorzien van een 3,06 GHz Intel Core i3 processor, de voormalige Core 2 Duo processors hebben het veld moeten ruimen.
Het instapmodel beschikt daarnaast standaard over 4 GB intern geheugen en 500 GB aan opslagruimte. De duurdere iMac 21.5″ heeft een 3,20 GHz Intel Core i3 processor aan boord, een upgrade naar de 3,60 Intel Core i5 processor is mogelijk.
De goedkoopste 27″ is ook standaard voorzien van een 3,20 GHz Intel Core i3 processor, ook in dit model is een upgrade naar een i5 mogelijk.
De duurste 27″ iMac beschikt over een 2,8 GHz Quad-Core Intel Core i5 processor, voor een meerprijs van 180 euro vervangt Apple deze voor een 2,93 GHz Quad-Core Intel Core i7 processor.
Ook de grafische processors hebben een fikse opfrisbeurt gehad. Het instapmodel van de iMac 21.5 heeft een ATI Radeon HD 4670 256 mb aan boord. De duurdere variant 21.5 wordt voortaan grafisch ondersteund door een ATI Radeon HD 5670 met 512 mb geheugen.
Apple biedt bij de 27″ iMac de mogelijkheid er naast een reguliere harde schijf een SSD in te bouwen. Deze secundaire harde schijf zorgt ervoor dat het systeem en programma’s sneller worden gestart.
Toch bevinden niet alle verbeteringen zich aan de binnenkant van de computers. Zo ondersteunt de sleuf voor SD-kaarten voortaan ook de SDXC-technologie, waardoor de meest recente geheugenkaarten probleemloos kunnen worden gebruikt in combinatie met de iMac.
Ook het eerder uitgelekte Magic Trackpad is vanaf vandaag verkrijgbaar. Op het trackpad kunnen dezelfde multitouch-bewegingen worden toegepast als op de notebooks van Apple. Het Magic Trackpad is afzonderlijk verkrijgbaar voor 69 euro.
De goedkoopste iMac 21.5 inch is verkrijgbaar voor 1.199 euro, de 21.5 inch met betere processor, meer opslagruimte en krachtigere grafische processor kost 1.499 euro.
De iMac 27″ in verkrijgbaar vanaf 1.699 euro, de meest krachtige iMac 27″ is te koop vanaf 1.999 euro.
In de Apple Online Store wordt vermeld dat het instapmodel van de 21.5″ iMac nog voorzien is van de NVIDIA GeForce 9400M grafische processor. Persberichten en Online Stores in het buitenland laten echter zien dat het model is uitgerust met de ATI Radeon HD 4670 256 mb.
Ook lezen
- Apple in foebel?
- “Apple doet het verkeerd”
- Apple meer waard dan Google en Microsoft samen
- Internet Recovery ook voor Macs uit 2010
- Apple vraagt om internationale standaard patenten
- Chinees bedrijf eist ‘excuus’ van Apple
- Best Buy peilt interesse voor Apple HDTV
- Cook licht liefdadigheid van Apple toe
- Toch geen “gek” Apple-evenement in februari
- Apple verbiedt plaatjes van witte iPhone
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
59 reacties
Efin op 27 juli 2010
first for the first time.. ^_^
altijd al eens willen zeggen
Electr0n op 27 juli 2010
1337
fpede op 27 juli 2010
nice, apple battery charger en apple magic trackpad!
Thomash op 27 juli 2010
Eindelijk eens gewoon niet dat gezeik met maar 256mb videokaarten… Maar gewoon overal 512mb Vram in.. Zoals iedere fabrikant.
iCreatedTech op 27 juli 2010
De Magic Trackpad staat ook in de Store!
En een Apple Battery Charger.
Maikelw op 27 juli 2010
Macig Trackpad: http://store.apple.com/nl/product/MC380?mco=MTg1ODA3NDY
27″LED display: http://www.apple.com/nl/displays/
Mac Pro 12 core: http://www.apple.com/nl/macpro/
Ironis op 27 juli 2010
Mac Pro: Augustus
Cinema Dislpay: Coming Soon
Er zijn zowaar aankondigingen naast de nieuwe producten van vandaag
JLA op 27 juli 2010
hoppa..! 100 euro erbij voor de i5 nu! apple voert de binnekant op en ook meteen de prijs
pludgers op 27 juli 2010
iemand ook al opgevallen dat je in een 27″ Imac en een ssd en een “normale” hd erin kun plaatsen!!
http://store.apple.com/nl/configure/MC510N/A?mco=MTg1ODI4NzA

RobinJans op 27 juli 2010
Ja, maar dan betaal je ook flink de JackPot…
Ruby159 op 27 juli 2010
http://www.apple.com/battery-charger/
Exotic08 op 27 juli 2010
Super vet!! Ik vind die trackpad echt gaaf en leuke prijs, ikzelf had ietjes meer verwacht (10-20 euro meer). 27″ is belachelijk groot
Te groot zelfs voor mij, 21.5″ zij mij prima voldoen, 24″ is ook wel leuk. Pfffoe Mac Pro 12-core, wie gebruikt dat nou? Tja alleen professionele lui, denk ik dan.
Maar leuke updates!
Robert de Groot op 27 juli 2010
Een i3 in een iMac. Wat is er mis met een i5; ook gezien de concurrrentie in Windows-land?
eroplos op 27 juli 2010
Ik vraag me toch af of je nu echt lekkerder werkt met een trackpad dan met een muis.. Geef mij maar een muis..
Igor44 op 27 juli 2010
Is de 3.6Ghz i5 optie voor de goedkoopste 27 inch config ook een quad core i5?
jasper050 op 27 juli 2010
Lijkt mij super, je besturingssysteem en je programma’s etc. op de SSD kaart. Ben benieuwd wat voor snelheid winst dat geeft.
gsmaster op 27 juli 2010
Bweik i3 past niet binnen apple… Ze zouden het in een mini kunnen steken maar toch niet in een iMac?! De i5 is een minimum!!!
Steve Brooklyn op 27 juli 2010
Raar dat er geen USB 3 inzit? Of is dat nog geen standaard?
Igor44 op 27 juli 2010
@Jasper050
een flinke boost. Als je op uTube naar ssd+mac zoekt vindt je vergelijkingsvids waarmee je het verschil heel mooi kunt zien
Igor44 op 27 juli 2010
Nee helaas. vanaf 2011 pas
@GSmaster, weet je of de i5 altijd een quadcore is of dat er ook dualcore versies van zijn?
Maikelw op 27 juli 2010
69 euro voor een Trackpad, die zijn raar :S
scarracs op 27 juli 2010
damn, voor de goedkoopste imac betaalt ge in België 30€ meer dan in Nederland. Waar is dat nu weer goed voor?
Maikelw op 27 juli 2010
showmypost!
chrisy op 27 juli 2010
de imacs zijn ook duurder geworden
jofcar op 27 juli 2010
“De iMac 27″ in al verkrijgbaar vanaf 1.699 euro, de meest krachtige iMac 27″ is te koop vanaf 1.999 euro.”
Als ik mij niet vergis koste het vorige instapmodel € 1.499 ,- Zo maar eventjes € 200,- omhoog geprijsd :S
scarracs op 27 juli 2010
ze zijn blijkbaar iets aan het wijzigen want de bestelpagina voor de imac werkt niet meer naar behoren.
gsmaster op 27 juli 2010
@igor er zijn helaas ook dualcore versies. Bij de nieuwe iMac is er slechts 1 intel i5 aanwezig in die is quadcore…
Al moet ik zeggen dat de upgrade naar een i7 meer dan de moeite waard is.
June op 27 juli 2010
Hmmmm, nog geen USB 3???
NI3LS op 27 juli 2010
En iPad is nu ook te koop in Apple’s Online Store!
LeonDemeijer op 27 juli 2010
Je was me net voor! zie het ook net!
Jordip op 27 juli 2010
Ben ik nou de enige die het nut niet inziet van de trackpad tov een magic mouse…
Exotic08 op 27 juli 2010
@ scarracs: tja ik snap wat je bedoelt, zelfde valuta. Mja kijk eens naar de prjizen van de VS (oké oké de prijzen zijn tax free en verschilt per staat, I know).
@ Maikelw: hoezo rare prijs dan? Ik had iets hoger zelfs verwacht.
Petje op 27 juli 2010
KL***te de imacs zijn bijna €200 euro duurder geworden.
Maar dat hadden we niet afgesproken.
Mac in tosh op 27 juli 2010
Waarom is in Belgie alles +/- 30euro duurder?
Iemand hier een verklaring voor?
Gerjan op 27 juli 2010
Prachtige upgrade.
Vraag me alleen af of de stap van i3 naar i5 voor de consument te rechtvaardigen is. Standaard levert Apple de twee-core versie, tenzij je het klapstuk neemt.
Igor44 op 27 juli 2010
me2. er zitten welgeteld ~3 nieuwe gestures op. pinch, rotate en die 4 vinger expose. de rest zit ook op de magic mouse, en met behulp van software is die ook te upgraden om de ontbrekende gestures erop te krijgen. gimmick…
Aerea op 27 juli 2010
Kunnen we voor één keer die koers laten voor wat het is?
Je koopt, of niet. :X
Gave nieuwe specs, vooral die videokaart in die Quad Core, nice!
Standaard 1GB videogeheugen.
Igor44 op 27 juli 2010
ok, op die manier. helaas. al gaat een dualcore i3 vast ook voldoende zijn. bedankt!
scarracs op 27 juli 2010
@mac in tosh: is het ook bij u opgevallen dat we maar 3 modellen van de imac kunnen kopen in België? de imac 21,5″: 3,2GHz staat er niet tussen.
PowerMacje op 27 juli 2010
12-core Mac Pro, eindelijk!
Daar zat ik echt al tijden op te wachten
Gerjan op 27 juli 2010
Is absoluut zo, feit is wel dat als je maar iets aan je standaard i3-27″ wijzigt je moet kijken of je niet beter die quad-core kunt kopen. Die is prijstechnisch zeer snel interessant..
Ik ga vanavond mijn iMac G5 maar eens op internet zetten, kijken wat dat nog opbrengt
Ik mag na vijf jaar vastwel een nieuwe mac van mezelf
DNibbeling op 27 juli 2010
Ik zou juist graag zien dat Apple eens zou komen met een draadloos toetsenbord met nummeriek gedeelte. En waarom zijn alle losse toetsenborden nog voorzien van witte toetsen terwijl alle MacBook’s tegenwoordig zwarte toetsen hebben (wat naar mijn mening een stuk duidelijker is dan een wit toetsenbord!). En misschien wel met backlite?
Gerjan op 27 juli 2010
Denk dat het merendeel van de mensen juist niet zit te wachten op een numeriek gedeelte. Ik was eerst ook sceptisch, twee jaar later mis ik het niet.
Die kleur, geen idee. Misschien dat het ook wel beter zal matchen bij de huidige kleursetting.
Dat backlite, hoevaak wil jij dan batterijen gaan wisselen bij een draadloos toetsenbord?
bas-macfan op 27 juli 2010
Ik ben blij! Vorige week nog een imac i5 besteld. Met ‘ maar’ 512mb geheugen maar wel quad core. De goedkoopste quad core is nu 200.- euro duurder…. Dat heb ik er niet meer voor over. Ik ben blij dat ik de ‘ oude’ nog heb gekocht!
bas-macfan op 27 juli 2010
Ik ben blij! Vorige week nog een imac i5 besteld. Met ‘ maar’ 512mb geheugen maar wel quad core. De goedkoopste quad core is nu 200.- euro duurder…. Dat heb ik er niet voor over. Ik ben blij dat ik de ‘ oude’ nog heb gekocht!
IJurriaan op 27 juli 2010
M’n koektrommel oftewel MacMini werkt nog altijd prima met 1,53 Intel Solo.
iPad
Kees24 op 27 juli 2010
Wéér een paar honderd euro bij opgedrukt.. precies zoals ik al voorspeld had bij de update van de Mini een paar weken geleden. Ben benieuwd of dit ook ongedaan gemaakt wordt indien de Eurokoers weer stijgt..
De tijd dat een instap iMac (het alu model van 2008) nog € 999 koste ligt ver achter ons..
Jordy op 27 juli 2010
Zal er in de 27″ iMac standaard een ruimte zijn voor ssd zodat je ook zelf voor een zacht prijsje een ssd kan kopen of niet?
JR88 op 27 juli 2010
Schiller: “We hebben de beste all-in-one computer nog beter gemaakt.”
Ja, 0,1% beter en 9% duurder (basismodel). Ik heb lang op deze update gewacht maar Apple heeft zich nu uit de markt geprijsd, bij mij tenminste.
koenvisser op 27 juli 2010
@JR88: geef de schuld maar aan de banken, die hebben de economie verrot gemaakt in europa.
Ik heb het instapmodel besteld, tussen 28 juli (morgen) en 30 juli (vrijdag) is die er.
bas-macfan op 27 juli 2010
Voor wie interesse heeft. Een vergelijking tussen de ATI 4850 (oud model) en de 5750 (nieuw model) GPU.
http://www.hwcompare.com/graphics/compare.php?c=Radeon-HD-4850-512MB-vs-Radeon-HD-5750-1024MB-1GB-
nels023 op 27 juli 2010
Low-end iMac 27″ 200 duurder:(
Gies op 27 juli 2010
iemand opgevallen dat in de NL store geen 1GB videokaart te krijgen is?
MacFundamentalist.nl op 28 juli 2010
“Efin 9 uur geleden
first for the first time.. ^_^
altijd al eens willen zeggen”
En, doet het iets voor je?
omt.henri op 29 juli 2010
Zojuist besteld
21″ iMac
+ 3.6Ghz i5
+ 8Gb Ram
+ 2Tb HDD
Eerste keer dat ik via de online store koop. Mijn oude iMac en mijn Macbook en MacMini kwamen via een premium reseller. Ben benieuwd hoe dit gaat.
Verwachte verzenddatum: 4 werkdagen
Verwachte leverdatum: 06 Aug, 2010 – 09 Aug, 2010
Wat zijn de ervaringen. Kloppen deze schattingen?
Jacqie op 30 juli 2010
Ik had de 27″ quadcore i5, maar heb deze teruggestuurd vanwege schermproblemen….. wilde wachten op de update, maar baal nu wel van de prijsverhoging…..
ops:
wouters op 31 juli 2010
Kan iemand mij vertellen of de ‘oude’ imac,( 27 inch. 1499 euro) ook gewoon nog te koop is? Had ik eindelijk besloten welke mac ik wil hebben, gaat apple alles veranderen;) Ik hoor het graag als iemand het antwoord weet. Bedank alvast!
leopard op 02 augustus 2010
Bij mijn draait het echter niet om snelheid of de grafische processor, enkel maar dat het goed draait met het goed besturingssysteem zoals Snow Leopard. ik ben tevreden met mijn 20 inch 2,66 GHz – 4 gb geheugen. In de loop van van het jaar koop ik het goedkoopste model namelijk de 21,5 inch 500 gb harde schijf met 4 gb geheugen. Al ben ik niet gierig om meer uit te geven. Voor wat te surfen en beetje foto bewerking en van de rest wat bezighouden met iTunes lijkt dit een ruim voldoening. Ik ben al blij dat ik niet meer moet tokkelen op Windows om knetter gek van te worden. Nu met mijn 20 inch iMac ben ik al zééééééér tevreden.
lordoftheflatbush op 19 januari 2011
Vandaag de creditcard getrokken en een nieuwe imac besteld:
- 27-inch Core i3 iMac/3.2GHz
- 8GB RAM
- 1MB graphics card
- 256GB SSD
Eerst gedacht aan een i5 quad core, maar toch besloten dat dit way over de top is omdat ik het volgende met name doe:
- internet
- office
- ilife (veeeel foto’s en af en toe een imovie filmpje monteren)
Van een SSD, grote graphics card en veel RAM heb ik volgens mij meer plezier (snelheid) dan van een quad core processor. Daarom bespaard op de processor en me laten gaan bij de rest. Ik ben benieuwd of dit een goede keuze is geweest…..
Of zie ik dit verkeerd….?:)