Safari krijgt gespleten persoonlijkheid
Koen op 09 april 2010 5 reacties Laatste door YellowFish

Afgelopen donderdag bracht ons meer dan een inkijk in iPhone OS 4. Apple’s WebKit project had ook groot nieuws te melden. Dit open source framework voor Safari en Google’s Chrome krijgt de mogelijkheid gespleten processen uit te voeren. Alle content die vanaf het web binnenkomt kan hierdoor in een gescheiden proces van de rest van de browser worden verwerkt. Voor de eindgebruiker resulteert dit in sneller surfen met minder crasshes en foutmeldingen.
AppleInsider omschrijft de gespleten processen als een zandbak-methode. Elke tab of venster gedraagt zich daarbij als een eigen browser. Chrome maakt al gebruik van een dergelijke techniek, maar deze is door Google zelf gebouwd. Nu het onderdeel wordt van het WebKit framework kunnen ook Safari en andere WebKit browsers er gebruik van maken.
Anders Carlsson van het WebKit project zegt dat de nieuwe versie binnenkort beschikbaar komt. Overigens betekent dit nog niet dat Safari op je computer of iPhone ook meteen up to date gebracht wordt. Het nieuwe framework zal eerst geïmplementeerd moeten worden.
Ook lezen
- Safari trekt leeuwenhuid aan: ‘do not track’
- Chrome en Safari – Oorsprong, belangen en berichtgeving
- Safari 5.1.2: nu (nog) meer stabiel
- Firefox nummer zoveel is uit!
- Ook Safari is in Lion flink onder handen genomen
- Previews Lion, iOS 5 en meer nu te downloaden
- One More Thing Podcast #230
- iPad met name gebruikt voor Safari
- Safari krijgt in Lion een nieuw Downloads-venster
- MACDefender blijkt malware
Advertentie
Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.
5 reacties
UsurPia op 09 april 2010
interessant. zal wel een goeie snelheidswinst opleveren.
overigens is het ‘crashes’ en niet ‘crasshes’
HarryCovair op 09 april 2010
Iemand die weet of chrome ook al naar PowerPC gaat komen?? (ik weet het, veel gevraagd xD)
filenox op 09 april 2010
nee Chrome is en blijft alleen voor Intel
63743 Master op 09 april 2010
Dat lijkt me wel handig
YellowFish op 09 april 2010
Een vergelijkbare techniek werd al wel toegepast op plugins die door Safari geladen worden. Als bijv. flash zou crashen (gebeurt nog wel eens) dan crasht niet je hele browser. Wel een geruststellend idee dat ze dit ook voor de tabs gaan toepassen.