Nieuwe MacBook Pro stuurt beeld én geluid door Mini DisplayPort

Koen op 14 april 2010 16 reacties Laatste door deSpaa (...)

De website Ars Technica heeft een nog niet-gedocumenteerde functionaliteit ontdekt in de MacBook Pro’s die dinsdag geüdated zijn. De Mini DisplayPort kan nu naast videosignalen ook audio doorsturen naar een tv of beamer. Tot nu toe kon audio alleen via USB of de koptelefoonuitgang uitgestuurd worden. Deze nieuwe functie vooral handig voor gebruikers die hun MacBook Pro via HDMI op hun HD TV willen aansluiten.

De nieuwe MacBook Pro’s zijn tot nu toe de enige Macs die audio via Mini DisplayPort ondersteunen, maar het ligt in de lijn der verwachting dat alle nieuwe Mac modellen vanaf nu de zelfde functionaliteit gaan krijgen.

16 reacties

The JM

The JM op 14 april 2010

Kijk, dat is mooi

Sephone

Sephone op 14 april 2010

Kan het Cinema Display LED hiermee overweg ? Of gaat het dan nog steeds via de usb?

onemorevaral op 14 april 2010

Is natuurlijk perfect voor een nieuwe Mini in de huiskamer. Met bediening dor de iPad natuurlijk .

MouseMighty

MouseMighty op 14 april 2010

MouseMighty - op 14 april 2010Tussen twee haakjes, audio wordt nu ook doorgegeven via de minidisplay port. http://arstechnica.com/apple/news/2010/04/new-macbook-pros-support-audio-over-mini-displayport.ars/quote Mogguh redactie…

Elbertox

Elbertox op 14 april 2010

Komt er nu ook een update zodat oudere MBP modellen ook audio doorsturen?

Warudin

Warudin op 14 april 2010

Deed de ‘oude’ MacBook met Displayport dit nog niet dan? Heb het nooit uitgetest met de mijne omdat ik er de apparatuur niet voor heb, maar ik dqcht dat dit het hele idee van Displayport was..

Video, audio en connectiviteit (USB) via één kabel!

Wess..

Wess.. op 14 april 2010

Mooi is dat! (Werd ook tijd)

HunteRke op 14 april 2010

hmmm dat is lekker handig maar wel raar dat apple dat ons zelf niet verteld?

Ganymedus

Ganymedus op 14 april 2010

Wellicht sluit dat goed aan bij dit artikel:
Engadget, APPLE HDMI

Hansi2124

Hansi2124 op 14 april 2010

Eindelijk! Helaas moet er dan weer een aparte kabel voor worden gekocht (standaardkabel is blijkbaar niet goed genoeg…), maar vooruit. Mijn wens is hierbij vervuld.

Frenker op 14 april 2010

Is dat even mooi, gister net een nieuwe MBP gekocht en MDP to HDMI adapter

Cyzor op 14 april 2010

Nu is het nog de vraag of het meerdere kanaals audio is anders moet je alsnog een optische kabel naar een versterker leggen.

tinus_omt op 14 april 2010

Dit maakt het routeren van geluid wel ingewikkelder, ik neem aan dat de MacBook niet kan zien of er aan de andere kant van de lijn wel iets met het geluid aan het doen is en dan de speakers in plaats daarvan kan gebruiken.

Nickalicious

Nickalicious op 14 april 2010

Kijk dat mis ik wel aan mijn 3 maanden oude MBP God Bless Airtunes :D

mymac

mymac op 14 april 2010

Mooi, alleen heb ik er zelf niks aan. Mijn beeld gaat apart direct naar m’n HDTV en t geluid direct naar m’n speakers (optisch).

Ik vraag me wel af of dit een hardware of software aanpassing is… Want waarom zou er bij elke andere Mac geen geluid overheen kunnen? Scheelt voor velen weer een kabel.

Mee eens met wat Nickalicious zegt, voor muziek Airtunes FTW!

deSpaanseRente

deSpaanseRente op 15 april 2010

mm
vreemd
ligt de verandering dan niet eerder aan de kabel dan aan de poort op de mac zelf, als er een andere kabel voor nodig is ?

 


Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.

Inloggen

of Wachtwoord resetten?