Apple streeft Sony en Nintendo binnen 5 jaar voorbij

Siebren op 26 oktober 2009 16 reacties Laatste door

Volgens DFC Intelligence, een onderzoeksbureau dat zich richt op gaming en entertainment, is het goed mogelijk dat Apple over vijf jaar met de iPhone en iPod touch het snelst groeiende mobiele gaming-apparaat in handen heeft. Apple zou hierdoor concurrenten Sony en Nintento achter zich laten. Dit is volgens het onderzoeksbureau mogelijk als de huidige verkoopcijfers en trends in de ontwikkeling van de mobiele apparaten zich verder doorzetten.

DFC baseert deze voorspelling niet op de verkoopcijfers van de mobiele gaming-apparaten, maar verwacht dat de groei van de iPhone en iPod touch zich steeds verder zal doorzetten, terwijl de groei van apparaten als de PSP en de Nintendo DSi juist zal afnemen. In 2014 zouden de mobiele Apple-apparaten hierdoor de enige mobiele gaming-apparaten zijn die nog steeds verder zullen doorgroeien.

Tot voor kort richtte Apple zich niet op de markt voor mobiele games. Dit veranderde toen Apple onlangs de iPod touch profileerde als de goedkoopste toegang tot de App Store, en als ideale apparaat voor mobiele games.

16 reacties

brambalk

brambalk op 26 oktober 2009

I’m afraid to say I told you so…

Grave

Grave op 26 oktober 2009

Jammer alleen dat de games niet te besturen zijn. Het is bijna altijd behelpen. De enige spelletjes die zich voor een iPhone lenen zijn games als Monkey ball die gewoon voor touch en motion controlls gemaakt zijn. Of “langzame” games als kaarten oid.

Voor “echte” games doe ik mn 360 wel aan. Irriteer me toch bijna altijd aan iPhone games door de controlls. En de overvloed aan crappy games doet de app store ook geen goed.

MoNdO GeNeRaToR

MoNdO GeNeRaToR op 26 oktober 2009

Hoe kan je nou voorspellen wat er over vijf jaar zal zijn?
Beetje koffiedik kijken lijkt mij.

MrPinda95

MrPinda95 op 26 oktober 2009

nu koop ik al liever een iPod touch dan een DSi…

Warudin

Warudin op 26 oktober 2009

Wat een fanboy-gezeik is dit artikel zeg..

Kijk ik houd van Apple, maar net zo goed van Sony en Nintendo. Ik vind nog altijd dat de iPod Touch/iPhone niet te vergelijken is met een PSP of Nintendo DS. En de games al helemaal niet. Het gros van de games voor de iPod/iPhone is regelrechte meuk.

Wat mij betreft komt dit voornamelijk door de besturing en het gebrek aan knoppen. De meeste spellen spelen zeker niet intuïtief, al zou dit juist wel zo moeten zijn met Touch-besturing. Daarnaast zijn er op het moment totaal geen epische spellen die de PSP en DS wel hebben in de vorm van New Super Mario World, God of War, Metal Gear Solid Portable Ops, Patapon, Loco Roco and so on.

Apple spreekt wat mij betreft een hele andere tak van de game-wereld aan en wat mij betreft hoef je de iPhone/iPod Touch niet eens te vergelijken met gameplatformen als de DS en PSP, ook al zijn dit ook handhelds.

rednesed

rednesed op 26 oktober 2009

Denk ook dat een echte gamer graag fysieke knoppen heeft. Net zoals ik in mijn huis liever een schakelaar een klikje geef ipv een domoticasysteem doorloop om een lamp uit te zetten.

Kinderen die daarentegen wel opgroeien met touch-technologie, zullen daar een andere visie op nahouden lijkt me.

MaestroRackam op 26 oktober 2009

Yup ik ben het eens met Warudin. OMT beschouwd de ipod/iphone als volwaardig gamedevice, maar veel meer dan wat arcade en puzzel spelletjes zullen nooit goed op de ipods te spelen zijn en de apps op dit moment zijn dan ook van het niveau “spele.nl”. Voor strategie-games is het scherm simpelweg te klein en dat geld eigenlijk ook voor rpg’s en fps’s, je wilt gewoon meer omgeving zien als gamer zodat je er meer “in zit”.

Ik denk wel dat het ipod/iphone gameplatform een hele grote groep mensen aanspreekt die niet of nauwelijks gamed, de spelletjes zijn snel op te starten en altijd bij de hand als je even zin hebt om een spelletje te spelen.

Om het even duidelijk te maken aan OMT: De ipod/iphone zijn slechte substituten van de nintendo ds en psp. En komen niet eens in de buurt bij platforms als de xbox, playstation of computer

jtd

jtd op 26 oktober 2009

“Om het even duidelijk te maken aan OMT: De ipod/iphone zijn slechte substituten van de nintendo ds en psp. En komen niet eens in de buurt bij platforms als de xbox, playstation of computer”

Denk dat je ze daarmee iets nieuws vertelt…NOT.

in het stukje wordt gerefereerd naar een onderzoek. Daar heeft OMT niets mee te maken gehad hoor. Zij berichten enkel…

Delars

Delars op 26 oktober 2009

Apple heeft met de App Store wel een enorme voorsprong op bijvoorbeeld Sony die begint met een store op de PSP. Ook komen er steeds meer grote titels naar de App Store zoals De Sims 3, Need For Speed e.d. Als dat aanbod blijft groeien en er steeds meer geweldige nieuwe en innovatieve games in de App Store verschijnen die App Store-only zijn zoals Topple 2+, Rolando 2 en TapTap Revenge 3 dan kan ik me er wel iets bij voorstellen dat mensen sneller voor een goedkoper gaming device kiezen. We zullen zien wat Sony en Nintendo introduceren tot die tijd

Lauwrence

Lauwrence op 26 oktober 2009

Ik begrijp de vergelijkingen met console games hier niet helemaal, het artikel spreekt duidelijk over de mobiele gaming markt, een DS of een PSP is overduidelijk een mobiele gaming device, een Xdoos of PS duidelijk niet.

Verder kan ik me ook wel vinden in wat sommigen hier al zeggen over het concurreren met genoemde partijen van de iPod/iPhone waar games imho meer een leuke bijkomstigheid zijn als de daadwerkelijke functie van het apparaatje, dit in tegenstelling tot Sony/Nintendo’s apparaatjes.

Ik kan me ook haast niet voorstellen dat Apple op deze markt uit is…

Kenn

Kenn op 26 oktober 2009

PSP is sowieso iets heel anders dan iPod touch. Games voor PSP zijn veel beter, en heel anders te besturen. Ik heb ze allebei, en iPod touch gebruik ik toch meer voor Muziek, video’s, agenda, internet en App’s, terwijl ik PSP eigenlijk meer voor gamen gebruik.

VeRCEttY

VeRCEttY op 26 oktober 2009

Koffiedik artikel weer. Siebren verzin iets nieuws.

BigAL op 26 oktober 2009

De spelletjes van de iPhone zijn vergeleken met de echte spelers op de markt van het niveau Minesweep

Elger

Elger op 27 oktober 2009

“het snelst groeiende”

Das wel een heel afgebakende conclusie…

op 29 oktober 2009

Ach hou toch op. Wat een bull shit.

 


Je kunt alleen reageren met een gratis OMT account.
Log in of registreer.

Inloggen

of Wachtwoord resetten?